Товариство збереження стародавніх норвезьких пам'яток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Штаб-квартира норв. Fortidsminneforeningen розташована за адресою Дронінгенські ворота, 11 в Осло

Товариство збереження стародавніх норвезьких пам'яток (норв. Fortidsminneforeningen) — організація, яка зосереджена на охороні спадщини в Норвегії[1].

Товариство засновано в 1844 році художниками, істориками, мистецтвознавцями та археологами, у тому числі Дж. К. Даль та Йоахім Фріх. Ніколай Ніколайсен став головою в 1851 році, а з 1860 року був асоціацією антикварів[2].

Метою товариства є охорона та збереження будівель, церков та інших форм культурної спадщини. Їй безпосередньо належать сорок будівель, у тому числі дерев'яні церкви в Боргунді, Урнесі, Хопперстаді та Увдалі. Товариство має 18 повітових відділень і 37 місцевих відділень у повітах. Структура філії нагадує структуру фюльке Норвегії, за винятком того, що Осло та Акерсгус розташовані разом, Мере та Ромсдал розділені на Суннмьоре, Нордмьоре та Ромсдал, а місто Рерус є окремим підрозділом[3].

Див. також[ред. | ред. код]

  • Норвезьке управління культурної спадщини

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Foreningen til norske Fortidsminnesmerkers Bevaring. Store norske leksikon. Процитовано 31 жовтня 2015. 
  2. Nicolay Nicolaysen. Store norske leksikon. Процитовано 31 жовтня 2015. 
  3. Om Oss. Fortidsminneforeningen. Процитовано 31 жовтня 2015. 

Література[ред. | ред. код]

  • Еріксен, Енн (2014) Від старожитностей до спадщини: трансформації культурної пам'яті (Нью-Йорк, Оксфорд: Berghahn Books) ISBN 9781782382997

Посилання[ред. | ред. код]