Тойотомі Хідейорі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тойотомі Хідейорі
Hideyori Toyotomi.jpg
Goshichi no kiri inverted.svg
Період Адзуті-Момояма
Народився 29 серпня 1593
Помер 4 червня 1615
Дитяче ім'я Хірой
Рід Тойотомі
Батько Тойотомі Хідейосі

Тойото́мі Хідейо́рі (яп. 豊臣秀頼, 29 серпня 15934 червня 1615) — самурайський полководець середньовічної Японії періоду Сенґоку. Син Тойотомі Хідейосі від наложниці Йодо, племінниці Оди Нобунаґи.

Біографія[ред.ред. код]

Традиційна історіографія називає Хідейорі сином Тойотомі Хідейосі. Однак багато сучасних істориків ставить батьківство останнього під сумнів. Хідейосі мав декілька десятків наложниць, проте жодна з них не завагітніла впродовж 30 років його кар'єри. Лише одна з них, пані Йодо, народила двох синів, коли йому вже перевалило за 50 років.

П*ятирічному Хідейорі Тойотомі Хідейоші привласнив звання канпаку (великого канцлера). Незадовго до смерті Хідейоші домігся, щоб найбільші та найвпливовіші даймьо (князі) Японії принесли присягу на вірність Хідейорі, зобов*язавшись підтримувати та оберігати його. У 1598 році Тойотомі Хідейосі не стало. Замість малолітнього володаря країною правила рада п'яти старійшин, яку очолював Токуґава Ієясу, та рада п'яти управителів, у якій головував Ішіда Міцунарі. Безпосередньо опікував Хідейорі щиро відданий родові Тойотомі Като Кійомаса, котрий, бачачи вивищення Токугава Іеясу прагнув стати гарантом безпеки для Хідейорі - однак був, очевидно, отруєний. Сам Іеясу оцінював Хідейорі, як людину тонкого розуму і вольову. Після битви при Секіґахара у 1600 році, вся реальна влада в Японії була сконцентрована у руках Токуґави, який 3 роками поспіль отримав титул сьоґуна. Незважаючи на шлюб своєї праонучки Сен-хіме з Хідейорі, Ієясу продовжував розглядати рід Тойотомі як небезпеку своєму режиму.

У 1614 сьоґун розв'язав проти Хідейорі війну. Впродовж Осацьких кампаній 1614 і 1615 років рід Тойотомі було знищено. Головна цитадель Хідейорі — Осацький замок — було взято (значно мірою завдяки артилерії). Сам Хідейорі здійснив сеппуку. З його смертю видалася усуненою найбільша загроза владі роду Токуґава, який правив Японією понад 250 років.

Див. також[ред.ред. код]