Токайське вино

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пляшка Tokaji Aszú 4 Puttonyos, виробництва 1990 р., в 500 мл пляшці стилі, що характерно для Токай вина. Мітка капсули з кольорами угорського прапора також характерна для цього вина.

Тока́йське вино́ (Tokaj — район Угорщини та Словаччини) — знаменитий ґатунок десертного солодкого білого вина, виготовленого за особливою технологією з сортів винограду Харшлевелю і Фурмінт.

Назву взяло від міста Токай в Угорщині.

Токайські вина мають красиве золотисте забарвлення, їм притаманна повнота, м'якість, мають сильних характерний букет з тонами хлібної шкоринки та меду.

Виробництво[ред. | ред. код]

Токай винний льох; 185 підвалів були підраховані в місті Токай в 1967.[1]
«Вино королів, король вин» (як називав Людовик XV король Франції Токайське вино).[1]

Суть технології виробництва токайського вина полягає у змішуванні екстракту ассу (винограду з пліснявою) з виноградним суслом або з молодим вином, що вже пройшло ферментацію. Їх співвідношення залежить від ступеня солодкості майбутнього вина. Чим більше ассу додано — тим солодшим буде вино. Суміш настоюють 24-36 годин і пресують. Після цього переносять у невеликих бочках в холодні підвали, де сусло з високим вмістом цукру поволі бродить, інколи 3-4 роки.

Солодкі вина токайського типу містять 16% об. спирту, 16-20 г/см³ цукру, в лікерних токаях — 12-16% об. спирту, 21-30 г/см³ цукру. Кислотність токайських вин становить 5-6 г/дм³.

В Україні випускають солодкі (Піно-Грі, Закарпатське) та лікерні (Токай південнобережний, Токай Даніль) вина токайського типу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Tokaj-Hegyalja. Архів оригіналу за 4 жовтень 2011. Процитовано 20 вересень 2014. 

Посилання[ред. | ред. код]