Токо червонодзьобий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Токо червонодзьобий


Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Bucerotiformes
Родина: Птахи-носороги (Bucerotidae)
Рід: Токо (Tockus)
Вид: Токо червонодзьобий
Tockus erythrorhynchus
Temminck, 1823

Синоніми
Alophius erythrorhynchus
Посилання
Вікісховище: Tockus erythrorhynchus
Віківиди: Tockus erythrorhynchus
ITIS: 554406
МСОП: 22725930
NCBI: 81911

Токо червонодзьобий[2] (Tockus erythrorhynchus) — вид птахів родини птахів-носорогів (Bucerotidae).

Поширення[ред. | ред. код]

Ареал виду займає смугу території, що йде від внутрішньої дельти Нігеру в Мавританії до Еритреї та Сомалі на схід і до Кенії та північної Танзанії на півдні. Мешкає у відкритих саванах і не дуже густих лісистих місцевостях, особливо з негустим підліском.

Опис[ред. | ред. код]

Птах завдовжки до 35 см, вагою 124—185 г у самців і 90-151 г у самиць. Вирізняється плямистими крилами, білим зовнішнім кермовим пір'ям і довгим червоним вигнутим дзьобом. У самця біля основи дзьоба є невелика жовта пляма, а також чорна лінія на внутрішній половині нижньої гілки. На відміну від більшості інших видів птахів-носорогів, дзьоб не увінчаний порожнистим шоломом. Гола шкіра, що оточує око і покриває горло, варіюється від рожевого до жовтуватого кольору. Очі карі.

Поведінка[ред. | ред. код]

Червонодзьобі токо часто об'єднуються в змішані групи, а в певних регіонах під час сухого сезону збираються в зграї, які можуть включати кілька сотень особин. Харчуються жуками, термітами, личинками мух і кониками . Безхребетні складають основну частину їхнього раціону, але ці птахи не гребують дрібними хребетними, такими як гекони, пташенята та гризуни . Вони також їдять деякі фрукти і в посушливий період, схоже, люблять насіння.

Розмноження зазвичай відбувається через 4-7 тижнів після початку сезону дощів. Сезон гніздування триває з березня по листопад у Західній Африці, багато місяців у році в Північно-Східній та Східній Африці та з квітня по травень у Сомалі. Гніздо розташоване в природній порожнині дерева на висоті від 30 сантиметрів до 9 метрів над землею. Вони також використовують покинуті гнізда інших птахів. Самиця замуровує вхід у дупло зсередини, залишаючи невелику щілину, через яку її підгодовує самець під час насиджування. У кладці від 2 до 7 яєць, які відкладються з інтервалом 1-7 днів. Насиджування триває від 23 до 25 днів. Через 16 до 24 днів після вилуплення самиця пробиває стіну і виходить з дупла разом із найстаршим із пташенят. Політ наймолодшого пташеняти відбувається лише через 39-50 днів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Tockus erythrorhynchus: інформація на сайті МСОП (версія 2021.3) (англ.) 15 лютого 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]