Том (комп'ютер)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У контексті комп'ютерних операційних систем том (англ. volume) або локальний диск  — це термін, що використовується для опису джерела зовнішньої пам'яті з єдиною файловою системою. Найчастіше том відповідає розділу твердого диска (фізичний том), проте часто цей термін використовують для опису логічного інтерфейсу, що використовується операційною системою для доступу до даних, збережених на деякому зовнішньому носії або кількох таких носіях (логічний том).[1]

Локальні диски[ред. | ред. код]

Необхідність поділу на логічні диски обумовлена наступним. Якщо при записі в кластер не вистачить місця хоча б для 1 байта, то цей байт буде поміщений в наступний вільний кластер. При цьому в цей кластер вже нічого записати буде не можна. Таким чином, чим більше обсяг вінчестера і чим більше розмір кластера, тим більш неефективно використовується дисковий простір. Фактичний обсяг вінчестера знижується – чим більше об'єм, тим більше дискового простору виявляється порожнім, при цьому його не можна використовувати.

Вихід з ситуації знайшли шляхом розбиття жорсткого диска на декілька логічних дисків. Кожний логічний диск при цьому утримував свою FAT-таблицю. Наприклад, розбивши вінчестер ємністю 2 Гб на два логічних диска, розмір кластера знижується вдвічі - з 32 Кб до 16 Кб[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Hard Disks and How They Are Organized. Server Disk Management in a Windows Environment. Auerbach Publications. 26 вересня 2003. 
  2. Що таке FAT-таблиця і кластер(рос.)