Тоні Гоар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Чарлз Ентоні Річард Гоар
Charles Antony Richard Hoare
CAR Hoare.jpg
Народився 11 січня 1934(1934-01-11) (83 роки)
Коломбо, Цейлон, Британська імперія, сьогодні Шрі-Ланка
Громадянство Велика Британія
Alma mater Оксфордський університет, МГУ
Галузь наукових інтересів інформатика
Заклад Microsoft
Член Лондонське королівське товариство, Національна академія деї Лінчеї і Європейська академія
Відомий завдяки:

алгоритм швидкого сортування

Логіка Гоара
Нагороди Премія Тюрінга

CMNS: Тоні Гоар на Вікісховищі

Сер Чарлз Ентоні Річард Гоар (англ. Charles Antony Richard Hoare або Tony Hoare або C.A.R. Hoare, народився 11 січня 1934, Коломбо, Цейлон, Британська імперія, сьогодні Шрі-Ланка) — англійський вчений, що працює в галузі інформатики та обчислювальної техніки. Найбільш відомий як розробник алгоритму «швидкого сортування» (англ. «quick sort»).

Інші відомі результати його праці: мова Z специфікацій та паралельна модель взаємодії послідовних процесів (CSP, Communicating Sequential Processes). Серед його досягнень — розробка логіки Гоара, наукової основи для конструювання коректних програм, яка використовується для визначення та розробки мов програмування. Гоар написав низку праць зі створення специфікацій, проектування, реалізації та супроводу програм, що висвітлюють важливість наукових досліджень для збільшення продуктивності комп'ютерів та збільшення надійності програмного забезпечення.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в Коломбо в Шрі-Ланці. Отримав ступінь бакалавра з класичних мов в Оксфордському університеті у 1956 році. Проходив службу у ВМС Великої Британії у 1956–1958 роках. Вивчивши російську мову, навчався комп'ютерного перекладу під керівництвом А. Н. Колмогорова в Московському Державному Університеті. У 1960 він залишив СРСР через політичну кризу (знищення розвідувального літака U-2) та почав працювати в невеликій компанії з виробництва комп'ютерів Elliot Brothers, де працював над реалізацією мови програмування ALGOL60. Тоді ж розпочав займатися розробкою алгоритмів.

1968 року Гоар став професором інформатики та обчислювальної техніки в Королівському Університеті Белфаста

1977 повернувся в Оксфорд як професор з обчислювальної техніки, щоб взяти під керівництво дослідницьку групу Programming Research Group, до задач якої входили зміцнення промислових, академічних та державних структур, що працюють в індустрії інформаційних технологій. Тема його досліджень в Оксфорді: коректність програмних специфікацій, проектування та розробка критичних та некритичних систем.

1999 року вийшов на пенсію у званні почесного професора та перейшов на посаду дослідника в Microsoft Research в Кембриджі, де й працює сьогодні.

1980 Гоар отримав Премію Тюринґа за «видатні досягнення у визначенні та дизайні мов програмування».[1]

У 2000 році Чарлз Ентоні Річард Гоар був відзначений лицарським званням; того ж року — Премією Кіото у галузі освіти та комп'ютерних наук.

У 2011 отримав Медаль Джона фон Неймана.

Примітки[ред.ред. код]

Бібліографія[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]