Торвозавр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Торвозавр

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Рептилії
Надряд: Динозаври
Ряд: Ящеротазові
Родина: Megalosauridae
Рід: Торвозавр
Galton and Jensen, 1979
Посилання
Вікісховище: Torvosaurus
EOL: 4531497
Fossilworks: 38587
Зовнішні зображення
Торвозавр (реконструкція

Торвозавр (Torvosaurus tanneri) — велетенський хижий динозавр пізньоюрської епохи. Відноситься до родини Megalosauridae (частина Spinosauroidea), найближчий родич знаменитого мегалозавра. Досягав 12 м у довжину і 5 т маси. Тіло масивне, голова велика (довжина черепа більше 1,5 м), передні кінцівки трипалі, зредуковані. Ноги відносно короткі.

Описаний в 1979 році з пізньоюрських (кімеридж) відкладень формації Моррісон в Колорадо, знайдений також у Вайомінгу і Юті. До цього ж виду може належати мегалозавр едмарка (Edmarka rex) з пізньої юри Вайомінга (через величезні розміри неофіційно прозваний «Термінатором») і бронтораптор (Brontoraptor) з киммериджа Колорадо.

У 2000 році рештки дуже великого (довжина черепа близько 1,58 м) торвозавра знайдені в пізній юрі Португалії. В цілому, рештки мегалозаврів у формації Моррісон зустрічаються набагато рідше, ніж рештки алозаврів і цератозаврів. Можна припустити, що торвозаври не полювали зграями. Можливо, ці величезні хижаки харчувалися в основному падлом.

Див. також[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Торвозавр у порівнянні з людиною