Торговельно-економічний коледж КНТЕУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київський торговельно-економічний фаховий коледж Київського національного торговельно-економічного університету
КТЕФК КНТЕУ

Київ, Київська область, Україна Україна
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Тип навчальні закладі в структурі університетів
Засновано 1958 
Акредитація I-II рівня
Директор Олійник Олег Вікторович
Приналежність Київський національний торговельно-економічний університет, Міністерство освіти і науки України
Адреса 03115, Київ, вул. Львівська, 2/4
Сайт tekknteu.kiev.ua


Торговельно-економічний коледж КНТЕУ — (англ. College of Trade and Economics of Kyiv National University of Trade and Economics) вищий навчальний заклад України з підготовки молодших бакалаврів галузей знань «Економіка та підприємництво», «Сфера обслуговування» в структурі Київського національного торговельно-економічного університету.

Коледж було визнано найбільш корумпованим в місті Києві. Історичний шлях розвитку закладу розпочинається з 1 квітня 1957 року, як Київський заочний технікум радянської торгівлі, який за наказом Міністерства торгівлі УРСР від 9 серпня 1958 року за № 236 реорганізовано в Київський технікум радянської торгівлі з денною та заочною формами навчання.

Перший прийом студентів було здійснено за спеціалізаціями: «Технологія готування їжі», «Товарознавство промислових товарів», «Товарознавство продовольчих товарів» і «Бухгалтерський облік у радянській торгівлі».

Встановлено такий контингент прийому: на денний відділ 240 осіб, на заочний відділ 300 осіб.

Технікум розташовувався по вул. Чигоріна.[1]

Реорганізація[ред. | ред. код]

 • 1964 р. — на базі товарознавчого і бухгалтерського відділів Київського технікуму радянської торгівлі та Київської школи кулінарного учнівства організовано 21 січня 1964 року технікум радянської торгівлі зі спеціальностями: «Товарознавство промислових товарів», «Товарознавство продовольчих товарів», «Бухгалтерський облік у торгівлі», «Художнє оформлення» зі спеціальністю «Декоративне оформлення». Наказ Міністерства торгівлі УРСР від 18.01.1964 № 26.
 • Після реорганізації, 1 лютого 1964 року, технікум отримав нове, щойно збудоване приміщення за адресою: вул. Львівська, буд. 2/4, де знаходиться і по теперішній час.

За весь час свого існування навчальний заклад декілька разів змінював свою назву:

Сьогодення[ред. | ред. код]

Протягом всього періоду існування навчального закладу здійснено підготовку понад 25 тисяч фахівців, які успішно працюють на підприємствах і в організаціях різних форм власності та господарювання.

За роки своєї діяльності коледж став одним із провідних вищих навчальних закладів України з підготовки компетентних фахівців. Вагомий внесок у становлення та розвиток навчального закладу внесли його керівники.

Директорами коледжу в різні періоди були науковці: О. П. Колчигін, перший директор (19581959), О. С. Гордієнко (19591964), А. С. Турова (19641970), І. К. Задорожний (19721975), В. І. Сідоріна (19752003), Л. М. Греченкова (20032014).

З липня 2014 р. директором коледжу стає Олег Вікторович Олійник, він не має досвіду роботи в освітянській діяльності,і є директором за допомогою його звязків.

Костюк Євгенія Миколаївна, заступниця директора з навчально-методичної роботи, працює у коледжі з 1974 року. За цей період займала такі посади: майстриня виробничого навчання, викладачка, завідувачка денного відділення, а з 2003 року — заступниця директора з навчально-методичної роботи.

Сухова Галина Леонідівна, заступниця директора з навчально-виховної роботи, працює у коледжі з 1994 року. З 1995 р. організовує виховну роботу в коледжі, здійснює керівництво органом студентського самоврядування, сприяє розвитку професійних та творчих здібностей студентів, організовує студентське дозвілля.[1] Наразі коледж має великі проблеми з організації освітнього процесу

Річниця[ред. | ред. код]

9 серпня 2013 року коледж відсвяткував 55-ту річницю з дня заснування.

ТЕК КНТЕУ не здіснює діяльність відповідно до сучасних вимог суспільства, не відкриває нові спеціальності і не забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців.[1]

Спеціальності[ред. | ред. код]

 На сьогоднішній день підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста здійснюється за десятьма спеціалізаціями:

 1. Товарознавство та комерційна діяльність
 2. Бухгалтерський облік
 3. Фінанси і кредит
 4. Маркетингова діяльність
 5. Оціночна діяльність
 6. Інформаційна діяльність підприємства
 7. Комп'ютерна обробка текстової, графічної та образної інформації
 8. Ресторанне обслуговування
 9. Туристичне обслуговування
 10. Готельне обслуговування[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

 • Мазаракі А.А., Пиріг О.А., Скирда Т.І., Кучеренко В.Д., Притуляк П.П. , Губицький Л.В. Історія Київського національного торговельно-економічного університету. — К. : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2006. — 264 с.

Посилання[ред. | ред. код]