Торгово-промислова палата України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Торго́во-промисло́ва пала́та України (ТПП України) — торгово-промислова палата, недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка об'єднує юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадян України, зареєстрованих як підприємці, та їх об'єднання. Є членом Міжнародної торгової палати.

Історія[ред. | ред. код]

Створена 1973 року на базі Українського республіканського відділення в Києві та Харкові й Одеського відділення Торгово-промислової палати СРСР.

Організаційна структура[ред. | ред. код]

Члени ТТП України


Завдання, мета та цілі діяльності ТПП[ред. | ред. код]

Головним завданням Палати – створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торгових зв'язків між українськими підприємцями та іноземними підприємцями, представлення інтересів членів Палати з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами.

ТПП України виконує свої функції самостійно або через регіональні торгово-промислові палати, що діють на території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, а також через створення нею підприємств та інших організацій, які вона об'єднує, і діяльність яких координує.

Палати надають практичну допомогу підприємцям у здійсненні торгово-економічних операцій на внутрішньому і зовнішніх ринках, сприяє розвитку експорту українських товарів і послуг, для чого надають своїм членам широкий спектр професійних послуг, в тому числі консультаційні послуги з питань зовнішньої торгівлі і оцінці ринків, проводять незалежну експертизу товарів, проводять оцінку нерухомості, декларування зовнішньо-торгових вантажів (по узгодженням з митними органами), надають патентно-ліцензійні послуги, послуги по штриховому кодуванню товарів і інше. Палати надають українським і іноземним підприємцям ділову, юридичну інформацію, організовують семінари, конференції, виставки в Україні і за кордоном, забезпечують ділові переговори з економічних питань, надають інші послуги для здійснення підприємницької діяльності.

Торгово-промислова палата України і регіональні палати уповноважені Урядом України видавати сертифікати про походження товарів, надають послуги, пов'язані з оформленням зазначених сертифікатів.

Палата засвідчує Обставини непереборної сили (Форс-мажор), а також торгові і портові звичаї, прийняті в Україні.

ТПП України веде Недержавний реєстр вітчизняних підприємств, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів в підприємницькій діяльності в Україні і за її межами. Реєстраційне посвідчення, видане Палатою, підтверджує стабільний фінансовий стан підприємства, дає гарантію їх партнерам в тому, що такі підприємства мають довіру.

При ТПП України діє Міжнародний комерційний арбітражний суд, який отримав широке визнання у світі.

При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку і зовнішньо-економічну діяльність, а також з інших питань, що мають відношення до прав і інтересів підприємців; готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади по їх удосконаленню.

ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації торгових палат, Асоціації Торгово-промислових палат Європи, Ділової ради Чорноморського економічного співробітництва, Асоціацій ТПП Центральної Європейської Ініціативи.

ТПП України підтримує договірні партнерські зв'язки з аналогічними національними і регіональними структурами близько 80 країн світу.

З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює із своїми зарубіжними партнерами спільні дорадчі органи – ділові ради.

Видавнича діяльність[ред. | ред. код]

Палата видає журнал «Діловий вісник».

Люди[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • О. М. Григоров. Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К.:Знання України, 2004 — Т.2 — 812с. ISBN 966-316-045-4
  • Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні».

Посилання[ред. | ред. код]