Торпеда Бангалора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Торпеда Бангалора
Торпеда Бангалора в Ізраїльському музеї
Торпеда Бангалора в Ізраїльському музеї
Тип подовжений заряд
Походження Бангалор, Індія
Історія використання
На озброєнні 1914-н.ч.
Війни Перша світова війна
Друга світова війна
Корейська війна
Історія виробництва
Розробник Р.Макклінток
Розроблено 1912
Характеристики
Боєголовка TNT, C4

Commons-logo.svg Торпеда Бангалора у Вікісховищі

Торпеда Бангалора (англ. Bangalore torpedo) — збірний подовжений заряд, призначений для пророблення проходів для піхоти у дротових загородженнях та протипіхотних мінних полях.

Історія[ред. | ред. код]

Бангалорська торпеда була винайдена у 1912 році капітаном Макклінтоком (англ. McClintock) англійським офіцером Корпусу королівських інженерів, який проходив службу в індійському штаті Бенгалі в полку бенгальських, бомбейських і мадраських саперів і мінерів (англ. Regiment of Bengal, Bombay, and Madras Sappers and Miners) армії Британської Індії. Його мета полягала в тому, щоб вирішити проблему подолання загороджень з колючого дроту, що виникли під час боксерської війни в Китаї (1899—1902) і російсько-японської війни (1904—1905).

Конструкція[ред. | ред. код]

Торпеда, що отримала свою назву за місцем свого винаходу місту Бангалор, спочатку становила металеву трубу довжиною 5.5 метрів заповнену 27.2 кілограмами динаміту.

Сучасна торпеда Бангалора, що перебуває на озброєнні американської армії, складається з десяти металевих труб (секцій), званих також торпедами, заповнених вибуховою речовиною, з'єднувальних муфт і одного наконечника, що закріплюється на передньому кінці головної торпеди.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]