Тортури в Глданській тюрмі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тортури і зґвалтування ув'язнених у Глданській в'язниці (Тбілісі) стали відомі 18 вересня 2012 року, коли всі грузинські телеканали показали оприлюднені журналісткою Ірмою Інашвілі[1] відеозапису знущань охоронців над ув'язненими.

Ці матеріали напередодні загальних парламентських виборів викликали обурення опозиції і правозахисників, почалися масові маніфестації протесту.

Історія[ред. | ред. код]

Кілька людей, підозрюваних в нелюдському поводженні з ув'язненими, були затримані і згодом засуджені в результаті розслідування справи.[2]

За кілька годин до того, як відео було випущено, Міністерство внутрішніх справ Грузії повідомило, що три співробітника в'язниці Глдані були заарештовані за нелюдське поводження з ув'язненими. Міністерство також випустило кадри, в яких тюремні наглядачі били ув'язненого в камері. Міністерство внутрішніх справ заявило, що заарештовані тюремні чиновники зловживали повноваженнями і робили відеозапис про це в обмін на гроші в угоді, організованій Тамазом Тамазашвілі, ув'язненим, який відбуває свій тюремний термін у тому ж тюремному закладі.[3] Тамаз Тамазашвілі підтримується політичною партією Грузинська мрія, яка надає йому керівну посаду в новоствореному уряді. Вони також стверджують, що Тамаз є політичним в'язнем.

Відеозображення тортур у в'язницях було передано на телеканали колишнім співробітником в'язниці Володимиром Бедукадзе, якого взяли під варту в зв'язку зі зловживаннями, але в підсумку він був звільнений від кримінальної відповідальності.[4] В інтерв'ю ТВ- 9 Бедукадзе стверджував, що тортури ув'язнених були замовлені міністром внутрішніх справ Бачо Ахалая і що міністр по виправленню і правовій допомозі Хатуна Калмахелідзе була поінформована про акти катувань в різних грузинських в'язницях.[2]У той же день Хатуна Калмахелідзе попросила про відставку.

Інтерпретації[ред. | ред. код]

Влади[ред. | ред. код]

Влада визнали і засудили тортури, звинувативши опозицію в підкупі співробітників в'язниці з метою дискредитації режиму. У відставку пішли міністр внутрішніх справ Бачо Ахалая та міністр з виконання покарань Хатуна Калмахелідзе.

Розслідування[ред. | ред. код]

Прокуратура Грузії заявила, що відео з тортурами були зроблені на замовлення міністра юстиції Зураба Адеішвілі[5].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]