Тоса (порода собаки)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тоса
Тоса
Країна походження Японія
Характеристики
Висота в холці Пси мін. 60 см
Суки мін. 55 см
Собака (Canis lupus familiaris)

Тоса (анг. Tosa) — єдина порода молосів з Японії. Була виведена наприкінці XIX століття в районі Тоса для собачих боїв. Згідно класифікації Міжнародної Кінологічної Федерації належить до 2 групи МКФ.

Опис[ред.ред. код]

Порода була виведена в Японії спеціально для проведення собачих боїв. Тоса був отриманий в результаті схрещування місцевих собак з мастифами, бульдогами, бультер'єрами, догами, сенбернарами і пойнтерів. Отримана собака билася беззвучно і стійко, не намагалася рвати суперника і не кидалася на нього, але притискала його всім своїм тілом. Собак цієї породи практично не продають за кордон, тоса, які опинилися в Європі, в основному потрапили туди з Кореї, Китаю, Тайваню. При цьому експерти вважають, що поза Японією порода значно поступається за різними показниками собакам — аборигенам.

У Європі перший представник породи був зареєстрований в середині 70-х років минулого століття, до 1982 року в Швеції і ФРН були отримані перші народженні в Європі собаки.

Тоса має тіло з дуже розвиненою мускулатурою, у цих собак вільна шкіра, яка на лобі зібрана в зморшки. За характером собаки даної породи ненав'язливі, спокійні й мовчазні. При цьому тоса вперті і рішучі, це серйозний бійцівський собака, який потребує твердого виховання. До сторонніх ці собаки ставляться з недовірою, по відношенню до інших собак можуть проявляти агресію.

Стандарт породи[ред.ред. код]

Характеристика породи. Собаки цієї породи дивно терплячі, спокійні й відважні, дуже віддані хазяїнові, але чужим не довіряють, агресивні до своїх родичів. Зовнішній вигляд тоса-іну вселяє побоювання, і при необхідності собака здатна бути надійним, безкомпромісним захисником. При дресеруванні потрібно проявляти твердість.

Зміст і догляд. Собаки цієї породи потребують просторі і досить серйозною фізичному навантаженні. Їх шерсть слід вичісувати щіткою 1 раз на тиждень.

Використання. Сторожовий собака, собака-компаньйон.

Голова. Велика. Череп широкий. Перехід від чола до морди досить чітко виражений. Морда квадратної форми. Спинка носа пряма. Щелепи міцні. Мочка носа велика.

Очі. Відносно невеликі. Темно- карого кольору.

Вуха. Порівняно невеликі, тонкі, високо поставлені. Висячі, прилягають до голови .

Корпус. Потужний. Шия мускулиста, з підвісом. Груди глибокі, широка. Холка піднята над лінією верху. Спина пряма. Поперек широка, мускулиста. Круп трохи опуклий. Живіт підтягнутий.

Кінцівки. Прямі, з міцним кістяком. Лапи компактні. Кігті тверді, темні .

Хвіст. Товстий у підстави, звужується до кінця. Високо посаджений. Собака несе його низько, до скакальних суглобів.

Волосяний покрив. Шерсть коротка, груба, щільна.

Окрасою. Переважний чисто-рудий. Допустимі: оленячий всіх відтінків і наявність білих і більш світлих рудих відмітин . Зустрічається тигровий.

Висота в холці. Пси: не менше 60,5 см. Суки: не менше 54,5 см.

Вага. Більше 40 кг.

Посилання[ред.ред. код]