Тото Кутуньйо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тото Кутуньйо
Toto Cutugno
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я Сальваторе Кутуньйо
Дата народження 7 липня 1943(1943-07-07) (79 років)
Місце народження Фоздіново, Тоскана, Італія
Роки активності 1970 – дотепер
Громадянство Італія Італія
Національність італієць
Професія співак, композитор-пісняр, кантауторе
Співацький голос баритон
Інструменти вокал, гітара, саксофон
Жанр поп-музика, кантауторе
Нагороди
totocutugno.it
CMNS: Файли у Вікісховищі
Знизу (ліворуч-праворуч): Тото Кутуньйо, Адріано Челентано, Джакомо Челентано і Крістіано Мінеллоно під час гри в футбол. З м'ячем: Мемо Діттонго (початок 1980-х років).

То́то Куту́ньйо (італ. Toto Cutugno), справжнє ім'я — Сальвато́ре Кутуньйо (нар. 7 липня, 1943, Фоздіново, Італія) — італійський попспівак, композитор-пісняр, інструменталіст, переможець пісенного конкурсу в Санремо і Євробачення-1990. Опублікував 16 альбомів.

Біографія[ред. | ред. код]

Тото Кутуньйо народився в місті Фоздіново, у провінції Масса-Каррара, що в регіоні Тоскана. Його батько був сицилійцем, мати — тосканкою (Ольга). Змалку захоплювався музикою, навчався грати на трубі, акордеоні, ударних.

Він розпочав музичну кар'єру як барабанщик, заснував свій гурт, що грав його власні пісні. Кутуньйо спочатку досяг успіху, насамперед як композитор-пісняр. Він був автором чи співавтором пісень численних популярних виконавців, серед яких Джо Дассен («L'été indien» («Africa»), «Et si tu n'existais pas», «Le Jardin du Luxembourg»), для Адріано Челентано написав музику до двох альбомів: «Soli» (1979) і «Un po' artista un po' no» (1980), Ненсі Сінатра, Клод Франсуа, Мірей Матьє, Джильола Чинквенті, Доменіко Модуньйо, Мішель Сарду. Він був співавтором пісні «Laisser moi danser» співачки Даліда, яка досягла платинового статусу. Пізніше він випустив власну версію цієї пісні італійською мовою, «Voglio l'anima».

1976 року Кутуньйо взяв участь у пісенному конкурсі у Санремо разом зі своїм гуртом, посівши третє місце. Успіх прийшов 1980 року — він переміг із піснею «Solo noi» (укр. Тільки ми). Загалом він посідав друге місце у цьому конкурсі 6 разів — 1984 року (з піснею «Serenata»), 1987 («Figli»), 1988 («Emozioni»), 1989 («Le mamme»), 1990 (з «Gli amori», італомовною версією пісні Рея Чарльза «Good Love Gone Bad») і 2005 року («Come noi nessuno al mondo»). Загалом він брав участь у сан-ремівському пісенному змаганні 13 разів.

Toto cutugno en 2014.jpg

Кутуньйо переміг на конкурсі Євробачення у Загребі 1990 року зі своєю власною піснею «Insieme: 1990» («Разом: 1990»), баладою присвяченою європейській політичній інтеграції. Кутуньйо із Джильйолою Чинквенті є єдиними двома переможцями Євробачення від Італії.

Кутуньйо мав великий успіх у СРСР і дотепер має популярність у колишніх радянських республіках, де він регулярно гастролює.

У листопаді 2010 року виконавець приїжджав до Києва і давав концерт разом з сином Адріано Челентано — Джакомо.

У 2016 році, через 36 років, відновив співпрацю з Адріано Челентано, написавши у співпраці з Фабріціо Берлінчіоні пісню «Ti lascio amore» для альбому «Le migliori», який був записаний спільно з відомою італійською співачкою Міною.

Дискографія[ред. | ред. код]

LP (45)[ред. | ред. код]

Альбом (LP)[ред. | ред. код]

Альбом (CD)[ред. | ред. код]

Іноземні видання[ред. | ред. код]

Колекції[ред. | ред. код]

Особисте життя[ред. | ред. код]

Дружина Карла Кутуньйо (1971). Позашлюбний син Ніко народився в 1989 році.

Факти[ред. | ред. код]

  • У 2006 році, невдовзі після Помаранчевої революції, Кутуньйо на концерті в палаці "Україна" висловився словами підтримки України та її намагання повертатися в Євроатлантичний простір сказавши "[Я] упевнений, що Україна незабаром увійде до Європи".[1]
  • У листопаді 2010 року Тото Кутуньйо приїздив з гастролями до Києва, де виступив спільно з сином Адріано Челентано — Джакомо. Цікаво, що Кутуньйо заспівав там "Червону руту" Володимир Івасюка.
  • 2 грудня 2015 році Тото Кутуньйо приїздив з гастролями до Одеси.
  • Тото Кутуньйо написав усі пісні з репертуару Джо Дассена.

Політичні погляди[ред. | ред. код]

У 2015 році Тото Кутуньйо разом з Аль Бано, Рікардо Фольї та гуртом "Ріккі е повері", через YouTube-канал "Друзі Путіна Італії і у всьому світі" ("Amici di Putin In Italia e nel mondo") привітав президента РФ Володимира Путіна з Днем народження. Це відбулося напередодні його концерту в Україні й викликало негативну реакцію в українському суспільстві.[2]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]