Тофан Віктор Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тофан Віктор Васильович
Народився 22 липня 1939(1939-07-22)
Воєводське, Одеська область
Помер 2 січня 2013(2013-01-02) (73 роки)
Первомайськ, Миколаївська область
Громадянство СРСР СРСР
Україна Україна
Діяльність спортсмен
Нагороди
Майстер спорту СРСР
Заслужений тренер України

То́фан Ві́ктор Васи́льович (22 липня 1939 — 2 січня 2013) — український тренер з велоспорту, майстер спорту, заслужений працівник фізичної культури УРСР, заслужений тренер України.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 22 липня 1939 року в селі Воєводському Арбузинського району (сучасна Миколаївська область) в селянській родині. У 1955 році закінчив школу і вступив до школи ФЗУ в місті Миколаєві. Працював газоелектрозварювальником на Чорноморському суднобудівному заводі.

У 1959 році вступає до Мигіївського сільськогосподарського технікуму, де й починає зайняття велоспортом. Восени 1961 року на першості УРСР виконує норматив майстра спорту, зараховується до збірної СРСР.

Під час служби в лавах Збройних Сил СРСР перебував в спортивній роті, у 1963 році вступає на факультет фізичного виховання Кишинівського університету.

Після демобілізації разом з дружиною переїздить до міста Первомайська Миколаївської області, де починає працювати тренером з велоспорту Первомайської ДЮСШ.

Понад 40 років свого життя присвятив вихованню цілої плеяди велогонщиків міжнародного рівня.

16 січня 2009 року вийшов на пенсію з посади директора Первомайської ДЮСШ[1].

Помер 2 січня 2013 року[2][3]

Учні[ред. | ред. код]

За роки тренерської роботи В. В. Тофан виховав 42 майстрів спорту, серед яких заслужений майстер спорту Максим Поліщук, 16 майстрів спорту міжнародного класу, в тому числі: Юрій і Дмитро Кривцови, Валентин Лєсков, Валерія Величко та інші.

Нагороди і почесні звання[ред. | ред. код]

Має численні грамоти і дипломи Міністерства освіти і науки України, обласного управління фізичного виховання і спорту, Первомайської міської ради.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Войтенко В. Л. «На три Держави півень тут співав…», Первомайськ, 2007 р.