Точило для олівців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Точило для олівців також підстругачка[1][2], розмовною стругачка, гострилка — пристосування, що полегшує гостріння олівців.

Існують різні конструкції точилок для олівців — від ручних, що поміститься у кишені або пеналі, до точилок більшого розміру, що встановлюються на столі в офісі (механічних і електричних). Останні завжди мають відсік для збору стружки (мається і в деяких кишенькових точилах). Стругачки використовують поступальний або обертальний рух різця відносно олівця.

Історія[ред. | ред. код]

До розробки спеціального точила для олівців, олівець стругали ножем. Точила для олівців зробили це завдання набагато легшим і дали більш рівномірну заточку олівця. Деякі спеціалізовані види олівців, такі як столярний, зазвичай, загострюються ножем, у зв'язку з його плоскою формою.

Бернар Лассімон, французький математик, взяв перший патент (French patent № 2444) на точила для олівців в 1828[3]. Перше американське точило для олівців була запатентована Волтером К. Фостером з Бангора в 1855[4]. Електричні точила олівців для офісів були зроблені в 1917 році[5]. В даний час точила мають широкий спектр кольорів і форм.

Точило у вигляді глобуса

Примітки[ред. | ред. код]