Мука (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Травля (фільм))
Перейти до: навігація, пошук
Мýка
швед. Hets
Жанр драма
Режисер Альф Шеберґ (Alf Sjöberg)
Продюсер Віктор Шестрем (Victor Sjöström)
Сценарист Інгмар Бергман
У головних
ролях
Стіґ Єррел (Stig Järrel)
Альф К'єллін (Alf Kjellin)
Май Сеттерлінг (Mai Zetterling)
Композитор Гілдінг Розенберґ (Hilding Rosenberg)
Тривалість  101 хв.
Мова шведська
латина
Країна Швеція
Рік  1944
IMDb: ID 0036914

Мýка (швед. Hets, англ. Torment, рос. Травля) — швецький кінофільм режисера Альфа Шеберґа (Alf Sjöberg) із акторами Стіґом Єррелем, Альфом К'єлліном та Маєю Сеттерлінг у головних ролях. Автор сценарію — Інгмар Бергман (його перша робота). Фільм було презентовано в Швеції 2 жовтня 1944 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Головний герой — Ян-Ерік Відгрен — учень випускного класу. На противагу своєму товаришеві Саймону, Ян-Ерік вважає себе ідеалістом, у майбутньому мріє писати, грати на скрипці й знайти свою єдину кохану.

Пізно вночі на вулиці зустрів п'яну дівчину й провів її додому. Дівчина Берта, що працювала продавчинею в магазині неподалік від школи, була вкрай налякана й благала хлопця залишитися з нею. Вона розповіла йому, що один чоловік слідкує за нею. Із цього часу Ян-Ерік і Берта почали зустрічатися. Одного разу вона дала йому ключа від своєї квартири, та поки закохані прощалися, мучитель Берти пробрався до її помешкання.

У школі настав час екзаменів. Всі випускники найбільше боялися вчителя латини, якого прозвали „Калігулою“ за невблаганний і жорстокий характер. Класний керівник намагався поговорити з Калігулою — той признався, що довгий час хворів, і досі відчуває себе нездоровим. Попри це, перед учнями Калігула не збирався поступатися. Більше того, мучителем Берти виявився якраз Калігула. Вдень він побачив на вулиці Берту з Яном-Еріком. Відтоді він почав ще більше присікатися до хлопця.

Здавши свою роботу на екзамені, Ян-Ерік побіг до дівчини, та знайшов її мертвою. У коридорі ховався Калігула — Ян-Ерік вибіг із будинку, а вчитель виправдовувався, що не вбивав Берти. Калігула розумів, що учень видасть його, тому зателефонував до поліції. Розтин встановив, що Берта померла від передозування алкоголю. Директорові школи Калігула сказав, що прийшов до дівчини для того, щоб перервати її зв'язок із Яном-Еріком, адже Берта — не найкраща компанія для учня. Директор вислухав пояснення Яна-Еріка про те, що Калігула довгий час переслідував Берту, та директор вирішив відрахувати його зі школи наприкінці випускного року.

Після поховання дівчини, Саймон розповів товаришу, що змінив свої погляди на життя і також став ідеалістом. У відчаї Ян-Ерік пішов з дому й оселився в квартирі Берти. До нього прийшов директор, щоб вмовити продовжувати життя. Пізніше туди ж прийшов Калігула в пошуках прощення. Він розповів хлопцеві про свою хворобу, та Ян-Ерік пішов із квартири. Учитель кричав йому вслід, щоб Ян-Ерік не лишав його самотнім.

У головних ролях[ред.ред. код]

  • Стіґ Єррел — Калігула (вчитель латини);
  • Альф К'єллін — Ян-Ерік Відгрен;
  • Май Сеттерлінг  — Берта Олссон;
  • Олоф Віннерстранд — директор;
  • Ґоста Цедерлунд — Піппі;
  • Гуґо Б'єрне — Нілссон (психоаналітик);
  • Олав Р'єґо — містер Відгрен;
  • Марта Арбін — місіс Відгрен;
  • Ян Моландер — Петтерссон

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]