Трагедія на Немізі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Місце трагедії — вхід на станцію метро «Неміга»

Трагедія на Немізі (біл. Трагедыя на Нямізе) — масова тиснява в підземному переході біля станції метро «Неміга» в Мінську, столиці Білорусі. Загинуло 53 людей, більшість з них — молодь віком від 14 до 20 років.

30 травня 1999 р. жителі Мінська святкували Трійцю, де також відбувалися масові гуляння на святі пива, організованому місцевою пивоварнею «Оліварія» (біл. «Аліварыя»). Свято перервала сильна гроза з великим градом. Близько 2500 молодих людей рушили в підземний перехід, щоб сховатися від негоди. У тисняві, яка раптом почалася, загинули 53 людини, серед яких 42 дівчини і два співробітники міліції, які намагалися врятувати людей. У більшості жертв смерть наступила від задухи і травм. Більш ніж 150 чоловік отримали різні пошкодження, зокрема травми грудної клітини, переломи кінцівок, струс мозку. Незважаючи на масову загибель людей, свято (за свідченням очевидців) продовжувалося ще майже годину.

Трагедія на Немізі стала однією з найприкріших в історії Білорусі за декілька десятиліть. Керівництвом республіки був створений штаб з розслідування обставин трагедії і проголошена дводенна жалоба в пам'ять за загиблими.

Джерела[ред.ред. код]