Трансканадське шосе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа Канада із вказаним на ній мережі Трансканадського шосе
Екодук над Трансканадським шосе в національному парку «Банф»

Трансканадське шосе́ (англ. Trans-Canada Highway) — канадська автомагістраль, яка сполучає всі десять провінцій Канади.

Магістраль побудовано згідно зі Законом про Трансканадське шосе 1948 року. Будівництво розпочато в 1950 році; офіційно відкрито в 1962, завершено у 1971. Трансканадське шосе позначене легко впізнаваними біло-зеленими дорожніми покажчиками з кленовим листком.[1]

Поряд з австралійським Шосе 1 воно є однією з найдовших у світі національних швидкісних автострад: протяжність — 8030 км.

Уздовж всієї Канади існує не менше двох трас, які вважаються частиною Трансканадского шосе: у західних провінціях частиною трансканадської мережі це Трансканадська магістраль і шосе Йєлоугед.

Західна Канада[ред.ред. код]

Трансканадське шосе в чотирьох західних провінціях звуть «Шосе № 1». Воно бере свій початок у місті Вікторія в Британській Колумбії, спускається з півночі на яких 100 км по східному узбережжю острова Ванкувер до портового міста Нанаймо, звідки пором поєднує його з Західним Ванкувером. Перетнувши місто Ванкувер, шосе повертається на 170 км на схід до містечка Гоп)).

Інші міста, містечка й населені пункти по трансканадському шосе в Британській Колумбії:

У Альберті

У Саскачевані

У Манітобі

Онтаріо[ред.ред. код]

В провінції Онтаріо мережа Трансканадського Шосе має декілька маршрутів, позначених як:

  • "Шосе 17" — починається на кордоні Манітоби 50 км на захід від Кенори і закінчується на південь від Арнпрайор на західному кінці "Шосе 417", завдовжки 1 964 км.

Інші головні містечка на шосе: Драйден, Ігнас, Тандер-Бей, Вава, Су-Сен-Марі, Садбері, Норт-Бей, Маттава, й Петавава, Пембрук

Ділянка Трансканадського шосе 83 км завдовжки між Тандер-Бей й Нипігон має назву "Шосе Террі Фокса" на честь "Террі Фокса", де Фокс був змушений припинити свій трансканадський марафон.

  • "Шосе 69" — провідна автострада північ-південь в центральній частині канадської провінції Онтаріо, що зв'язує шосе 400 на північ від Перрі-Саунд з містом Садбері.
  • "Шосе 12" — сполучає східну частину Великого Торонто (GTA) з озерами Каварта (через Шосе 7), Оріллія і Мідленд. Вона є частиною мережи Трансканадського шосе на північ від Сандерленд до Холдватер. "Шосе 12" з'єднує кілька містечок уздовж 146 км маршруту.
  • "Шосе 7" — західній сегмент починається на Шосе 4 північніше від Лондона і прямує 154,1 км до Джорджтауна, в той час як східний сегмент починається на Дональд Козанс Парквей в Маркемі і прямує 381,6 км до Шосе 417 біля Канати.
  • "Шосе 115" — з'єднує Пітерборо з Торонто через шосе 401. Траса починається на перехресті з шосе 401 на північний захід від Ньюкасла і закінчується розв'язкою з шосе 7 на схід від Пітерборо. Шосе є частиною мережі Трансканадського шосе від розв'язки з шосе 7 до точки на південь від Спрингвіль, Онтаріо що є північним кінцем шосе.
  • "Шосе 71". 194-кілометровий маршрут подорожі одночасно з Шосе 11 на 40 км від Міст ім. Форт-Франсес-Міжнародна Водуспад в містечку Форт-Франсес, де він продовжує південь США Рут 71 до містечка Чапель. Звідти, Шосе 71 мандрує на північ на 154 кілометрів на стику з Шосе 17 на схід від Кенори. Шосе 71 є частиною Трансканадського шосе по всій його довжині.
  • "Шосе 400" починається на "Шосе 69" на північ від Нобель (село на березі Перрі-Саунд) і закінчується на "Мейпл-Ліф-Драйв" в місті Торонто. Висока довжина шляху становить 226 км.
  • "Шосе 417" починається в Оттаві з'єднується з Шосе 40 на кордоні Квебека. шосе A40) з'єднує в Монреаль. Довжина траси становить 187 км.


У більшості Онтаріо загальне обмеження швидкості 90 км/год на Трансканадському шосе. 80 км/год на трасі Центрального Онтаріо і 100 км/год на автострадах.

Квебек[ред.ред. код]

З Оттави, Трансканадського Шосе проходить 206 км на схід до Монреаль. Відомий як Шосе 417 в Онтаріо (і Квінсвей в Оттаві) і "Атторуть 40" в Квебеку.

Від міста Монреаль Трансканадське шосе відоме як Атторуть 25 і тоді Атторуть 20. Містечко Леві (недалеко від Міста Квебеку) на шосе, 257 км від Монреаля.

Маршрут Атторуть 20 проходить над Річкою Святого Лаврентія до Рив'єр-ду-Луп (фр. Rivière-du-Loup), 173 км на північний схід від Леві.

Нью-Брансвік[ред.ред. код]

Після переходу кордону Нью-Брансвіка Едмундстон Трансканадське шосе називається Рут 2.

Маршрут Рут 2 паралельно до міжнародного кордону, 170 км на південь містечко Вудсток. Шосе тоді проходить 102 км на схід до Фредеріктона, столиції провінції Нью-Брансвік. Місто Монктона 135 км на схід від Фредеріктона на Трансканадському шосе.

Острів Принца Едварда[ред.ред. код]

Трансканадське шосе переходить Міст Конфедерації від провінції Нью-Брансвік до провінції Острів Принца Едварда. В провінції маршрут позначений як "Рут 1" (англ. Route 1), проходить 110 км через острів і з'єднує зі столицею провінції Шарлоттаун.

Нова Шотландія[ред.ред. код]

Трансканадське шосе в Новій Шотландії позначене як провінційні "Шосе 104" й "Шосе 105" на острові Кейп-Бретона. З кордоном Нью-Брансвіка, маршрут Трансканадського шосе продовжується на схід до містечка Амхерст, Нова Шотландія. Столиція провінції Галіфакс не приєднана до Трансканадського шосе.

Інші місті, містечка й місці на шосе в Новій Шотландії :

Ньюфаундленд[ред.ред. код]

Від "Північний Сидней", Нова Шотландія пором маршруту переходить 177 км до "Чанал-Порт-о-Баскс" (англ. Channel-Port aux Basques), Ньюфаундленд.

Трансканадського шосе на острові Ньюфаундленда під позначенням провінційного "Шосе 1 ". Місто Корнер-Брук на шосе маршрут 217 км до північно-сходи Чанал-Порт-о-Баскс. До сходи на Шосе 1 - 352 км Гандер й 334 км до південний-сходи шосе скінчається на Сент-Джонс.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Department of Justice Canada—Trans-Canada Highway Act—R.S.C. 1970, c. T-12

Галерея світлин[ред.ред. код]