Трансканадське шосе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа Канада із вказаним на ній мережі Трансканадського шосе
Екодук над Трансканадським шосе в національному парку «Банф»

Трансканадське шосе́ (англ. TransCanada Highway) — канадська автомагістраль, яка сполучає усі десять провінцій Канади.

Мережу побудовано згідно зі Законом про Трансканадське шосе 1948 року. Будівництво розпочато в 1950 році: офіційно відкрито в 1962, завершено у 1971. Трансканадське шосе відмічається легко упізнаними біло-зеленими дорожніми покажчиками з кленовим листом.[1]

Разом з Транссибірським шосе і австралійським Шосе 1 воно є однією з найдовших у світі національних швидкісних автострад: протяжність — 8030 км.

Уздовж всієї Канади існує не менше двох трас, які вважаються частиною Трансканадского шосе: у західних провінціях частиною трансканадської мережі це Трансканадська магістраль і шосе Йєлоугед.

Західна Канада[ред.ред. код]

Трансканадське шосе в чотирьох західних провінціях звуть «Шосе № 1». Воно бере свій початок у місті Вікторія в Британській Колумбії, спускається з півночі на яких 100 км по східному узбережжі острова Ванкувер до портового міста Нанаймо, звідки пором поєднує його зі Західним Ванкувером. Перетнувши місто Ванкувер, шосе повертається на 170 км на схід до містечка Гоп)).

Інші міста, містечка й населені пункти по трансканадському шосе в Британській Колумбії:

У Альберті

У Саскачевані

У Манітобі

Онтаріо[ред.ред. код]

В провінції Онтаріо мережа Трансканадського Шосе має декілька маршрутів позначені як:

  • "Шосе 17" — починається на кордоні Манітоби 50 км на захід від Кенора і закінчується на південь від Арнпрайор на західному кінці "Шосе 417", завдовжки 1 964 км.

Інші головні містечка на шосе: Драйден, Ігнас, Тандер-Бей, Вова, Су-Сен-Марі, Садбері, Норт-Бей, Маттава, й Петавава, Пембрук

Ділянка Трансканадського Шосе 83 км завдовжки між Тандер-Бей й Нипіган має назву "Террі Фокса Шосе" на честь "Террі Фокс", де Фокс був змушений припинити свій трансканадський марафон.

  • "Шосе 69" — провідна автострада північ-південь в центральній частині канадської провінції Онтаріо, що зв'язує шосе 400 на північ від Паррі-Саунд з містом Садбері.
  • "Шосе 12" — сполучає східну частину Великого Торонто (GTA) з Каварта Озери (через Шосе 7), Оріллія і Мідланд. Вона є частиною мережи Трансканадського Шосе на північ від Сандерленд до Холдватер. "Шосе 12" з'єднує кілька містечок уздовж 146 км маршруту.
  • "Шосе 7" — західній сегмент починається на Шосе 4 північніше від Лондона і прямує 154,1 км до Джорджтауна, в той час як східний сегмент починається на Дональдом Козанс Парквей в Маркемі і прямує 381,6 км до Шосе 417 біля Канаті.
  • "Шосе 115" — з'єднує Пітерборо з Торонто через шосе 401. Траса починається на перехресті з шосе 401 на північний захід від Ньюкасла і закінчується розв'язкою з шосе 7 на схід від Пітерборо. Шосе є частиною мережі Трансканадського Шосе від розв'язки з шосе 7 до точки на південь від Спрингвіль, Онтаріо що є північним кінцем шосе.
  • "Шосе 71". 194-кілометровий маршрут подорожі одночасно з Шосе 11 на 40 км від Міст ім. Форт-Франсес-Міжнародна Водуспад в містечці Форт-Франсес, де він продовжує південь США Рут 71 до містечко Чапель. Звідти, Шосе 71 мандрує на північ на 154 кілометрів на стику з Шосе 17 на схід від Кенора. Шосе 71 частиною Трансканадського Шосе по всій його довжині.
  • "Шосе 400" починається на "Шосе 69" на північ від Нобель (село на березі Перрі-Саунд) і закінчується в "Мейпель-Ліф-Дрейв" в місті Торонто. Висока довжина шляху становить 226 км.
  • "Шосе 417" починається в Оттаві з'єднується з Шосе 40 на кордоні Квебека. шосе A40) з'єднує в Монреаль. Довжина траси становить 187 км.


У більшості Онтаріо загального обмеження швидкості 90 км /год на Трансканадського Шосе. 80 км / год на трасі Центрального Онтаріо і 100 км /год на автострадах.

Квебек[ред.ред. код]

З Оттави, Трансканадського Шосе проходить 206 км на схід до Монреаль. Відомий як Шосе 417 в Онтаріо (і Квінсвей в Оттаві) і "Атторуть 40" в Квебеку.

Від міста Монреаль Трансканадського Шосе відомий як Атторуть 25 і тоді Атторуть 20. Містечко Леві (недалеко від Міста Квебеку) на шосе, 257 км від Монреаль.

Маршрут Атторуть 20 проходить над Річкою Святого Лаврентія до Риверіер-ду-Луп (фр. Rivière-du-Loup), 173 км до північно-сходи Леві.

Нью-Брансвік[ред.ред. код]

Шосе переходить кордону Нью-Брансвіка Едмундстон, Трансканадського Шосе називає Рут 2.

Маршрут Рут 2 паралельно до міжнародної кордоні, 170 км до півдні містечко Вудсток. Шосе тоді проходить 102 км до сходи до Фредеріктона, столиції провінції Нью-Брансвік. Місто Монктона 135 км до сходи Фредеріктона на Трансканадського шосе.

Острів Принца Едварда[ред.ред. код]

Трансканадського шосе переходить Міст Конфедерації від провінції Нью-Брансвіка до провінції Острів Принца Едварда. В провінції маршрут позначений як "Рут 1" (англ. Route 1), проходить 110 км через островом об'єднує в столиці провінції Шарлоттаун.

Нова Шотландія[ред.ред. код]

Трансканадського шосе в Новій Шотландії під позначенням провінційного "Шосе 104" й "Шосе 105" на острові Кейп-Бретона. З кордоном Нью-Брансвіка, Трансканадського шосе маршрут продовжується на сходи до містечка Амхерст, Нова Шотландія. Столиція провінції Галіфакс не об'єднані в Трансканадського шосе.

Інші місті, містечка й місці на шосе в Новій Шотландії :

Ньюфаундленд[ред.ред. код]

Від "Північний Сидней", Нова Шотландія пором маршруту переходить 177 км до "Чанал-Порт-о-Баскс" (англ. Channel-Port aux Basques), Ньюфаундленд.

Трансканадського шосе на острові Ньюфаундленда під позначенням провінційного "Шосе 1 ". Місто Корнер-Брук на шосе маршрут 217 км до північно-сходи Чанал-Порт-о-Баскс. До сходи на Шосе 1 - 352 км Гандер й 334 км до південний-сходи шосе скінчається на Сент-Джонс.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Department of Justice Canada—Trans-Canada Highway Act—R.S.C. 1970, c. T-12

Галерея світлин[ред.ред. код]