Транс (психологія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Транс (trance з англ. екстаз) - це зміни функціонального стану центральної нервової системи із сприйняття та обробки будь-яких видів інформації (особливий стан зміненої свідомості, що характеризується посиленою центральною свідомістю і пригніченою – периферійною; сомнамбулічний стан потьмареної свідомості при певній активності). Найчастіше про нього говорять як про щось паранормальне, надприродне, про стан, до якого можна прийти тільки за допомогою зовнішніх впливів. В глибокий транс можливо увійти тільки при стороній допомозі, але в легкому трансі ми знаходимося досить часто. Стани трансу вивчаються досить давно і давно використовуються в цілях терапії, способу вирішення проблем, можливості зміни життя , в тому числі щоб позбутись негативної інформації з біополя людини, лікування захворювань[1].

Людина також знаходиться в стан трансу , коли робить циклічні дії (іде, біжить, веде машину, їде в громадському транспорті, їсть, миється, в'яже ... ), тобто дії які не вимагають обдумування, відбуваються механічно. Людина може увійти в транс ще й тоді, коли він чимось надто зайнятий і перестає реагувати на навколишнє середовище.

Едуард Михайлович Каструбін (докт. мед. наук, проф., акад. міжнародної академії інформатизації):

« «Транс виникає при емоційній і розумовій напрузі, екстремальних ситуаціях. Також виникає при прослуховуванні музики, перегляді театральних постановок, молитв».  »


Дія трансу

Транс, як природне його проявлення, має сприятливу дію на людину, коли вона знаходиться в стані стресу, в цьому випадку відбувається процес відновлення енерговитрат біополя, що сприяє досить швидкому виходу організму зі стресової ситуації. Звичайно це відбувається не у всіх, ті, хто багато вживає стимулюючих речовин, таких як кава, різних енергетичних напоїв, сигарети та інших, у них стан нервової системи знаходиться в постійному порушенні, що блокує процес гальмування і як наслідок неможливість природної релаксації організму , яка є невід'ємною частиною трансового стану .

Транс також сприяє можливості отримання інформації із зовнішнього середовища, а точніше з інформаційного поля, і реалізації її в дійсності. Ви можливо часто спостерігали у себе , такі ситуації, коли у вашій голові раптом, з нез'ясовних вам причин, виникає думка чи ідея, яка може змінити ваше життя або допомогти вийти з якоїсь ситуації, з якої ви небачите виходу , або створити щось - нове, твір мистецтва, якесь винахід. Або коли ви передчували якусь ситуацію, тобто знали, що зараз або незабаром це станеться і це відбувалось. Це виникає завдяки зв'язку з інформаційним полем через транс, в якому ви перебуваєте виконуючи, наприклад, циклічне дію.[2]

Примітки

  1. Україно-англійський ілюстрований медичний словник Дорлана (переклад 30-го американського видання), Том 2 / 2007 р.
  2. Психіатрія.О. К. Напрєєнко.К. Здоров'я, 2001