Трауготт Гербер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трауготт Гербер
нім. Traugott Gerber
Народився січень 1710
Q160824?, Найсеауе, Q879194?, Герліц, Вільна держава Саксонія
Помер 8 лютого 1743(1743-02-08)
Виборг
Громадянство
(підданство)
Flag of Electoral Saxony.svg Саксонія
Місце проживання Священна Римська імперія Священна Римська імперія
Діяльність ботанік
Відомий завдяки ботаніка, медицина
Alma mater Лейпцизький університет
Заклад Москва

Квітка гербери — рослини, названої на честь Трауготта Гербера

Трауготт Гербер (нім. Traugott Gerber, 17101743) — німецький лікар, ботанік та мандрівник, який тривалий час працював у Росії. Директор Аптекарського огороду у Москві.

На його честь названо рід Гербера (Gerbera) — декоративні багаторічники родом з Південної Африки.

Навчався у Лейпцизькому університеті. У 1735 році Гербер представив до захисту дисертацію «De Thoracibus» та отримав ступінь доктора медицини. У тому ж році за протекцією особистого лікаря імператриці Анни Іоанівни Гербер отримав місце директора Аптекарського огороду у Москві — ботанічного саду для вирощування лікарських рослин.

У 1739—1741 роках Гербер зробив декілька поїздок по Росії (в основному, по Волзі) для збору рослин. Його ботанічні рукописи по флорі Росії (Flora Wolgensis, Flora Samarcensis Tatarica та Flora Moscuensis) поширювалися у списках та були добре відомі ботанікам-сучасникам, у тому числі Карлу Ліннею.

Наукові праці[ред. | ред. код]

  • Flora Tanaiensis seu conspectus plantarum in desertis Voronicensibus, Tavroviensibus etaliis collectarum etsiccatarum (лат.). Рукопис 1741 р.
  • Flora Mosquensis et quae exoticae in horto coluntur (лат.). Рукопис 1742 р.
  • Flora Volgensis seu plantae ad fluvium Volgam, in desertis circa Simbirsk, Samara, Saratov, Zarizyn et interdui per tractum Tanaiensium Gosacorum et deserta Tamboviensia observatae (лат.). Рукопис.

Вшанування[ред. | ред. код]

У 1738 году голландський ботанік Ян Гроновіус назвав на честь Трауготта Гербера рід рослин Гербера родини Айстрові. Карл Лінней включив цей рід у свою систему та опублікував у роботі Species Plantarum. Оскільки з точки зору Міжнародного кодексу ботанічної номенклатури наукові назви рослин, оприлюднені до 1 травня 1753 року, не важвються дійсно оприлюдненими, Лінней формально є автором назви цього таксона та наукова назва роду записується як Gerbera L.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]