Треббіано

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гроно Треббіано Тоскано

Треббіано (італ. Trebbiano) — родина італійських технічних сортів білого винограду. Також «треббіано» — це комерційна назва сортових вин, які виробляються з цих сортів. У італійському ампелографічному реєстрі налічується 7 сортів треббіано[1]. Об'єм виробництва цих сортів досить значний, але за межами Італії вони маловідомі, тому що велика кількість винограду використовується як виноматеріал для дистиляції, а також тому що вина з треббіано рідко бувають сортовими, зазвичай його використовують для купажів.

Історія

[ред. | ред. код]

Сорти треббіано мають давню історію та відомі ще з давньоримських часів. У середні віки (приблизно XIV сторіччя) Треббіано Тоскано потрапив до Франції.

Перелік сортів

[ред. | ред. код]

Під загальною назвою треббіано мають на увазі один з наступних сортів:

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Сорти (здебільшого сорт Треббіано Тоскано) широко розповсюджений у Італії (здебільшого на півночі та у центрі), зустрічається у Франції та країнах Нового Світу (Аргентина, Уругвай, Австралія)[2].

Синоніми

[ред. | ред. код]

Сорти родини треббіано мають дуже велику кількість синонімів в залежності від країни та місцевості де вирощуються, самі відомі з них — італ. Biancame , Procanico, фр. Ugni Blanc, італ. Verdicchio Bianco , Turbiana , Trebbiano di Lugana, Rossetto, Trebbiano (комерційна назва).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. [Varietà e cloni iscritti al Registro (D.M. 7 gennaio 2020)(італ.). Архів оригіналу за 7 квітня 2020. Процитовано 6 квітня 2020. Varietà e cloni iscritti al Registro (D.M. 7 gennaio 2020)(італ.)]
  2. [Треббьяно(рос.). Архів оригіналу за 6 квітня 2020. Процитовано 6 квітня 2020. Треббьяно(рос.)]