Тревелог

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тревелог (в російськомовних текстах — травелог) — це літературний жанр, назва якого походить від англійського слова Travelogue (подорож), тобто це звіт про подорож, але не просто хронологія поїздки, а реакція на побачене, яка часто супроводжується ілюстраціями і географічними картами.

«Сучасний тревелог об'єднує мистецтво інтелектуальної подорожі зі здатністю вникати в життя і культуру чужої країни»[1].
За різними джерелами цей літературний жанр бере витоки в античних текстах, був дуже популярний в Середні віки. Як приклад, можна навести опис території сучасної України Геродотом, опис подорожі по Україні і Московщині релігійного діяча і письменника Павла Алеппського.

Серед сучасних письменників, які в своїй творчості використовують жанр тревелога, можна назвати Макса Кідрука, Олеся Ільченка, Вернона Кресса.
Існують наукові роботи, які досліджують літературний жанр тревелог, як, наприклад, дисертація[2]: «Журнали-тревелоги в умовах глобалізації мас-медіа».

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://otvety.google.ru/otvety/thread?tid=2fa886e6a239f4f0 Архівовано 29 квітень 2015 у Wayback Machine. Що означає слово «тревелог»
  2. http://www.dissercat.com/content/zhurnaly-travelogi-v-usloviyakh-globalizatsii-mass-media Журналы-травелоги в условиях глобализации масс-медиа (рос.)