Третяк Олександр Віталійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Третяк Олександр
Олександр Третяк.jpg
Олександр Третяк
Народився 13 грудня 1985(1985-12-13) (34 роки)
УРСР
Громадянство Україна Україна
Місце проживання Україна Україна, Рівне
Діяльність телебачення, освіта, волонтерство, громадська діяльність, політика
Alma mater Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука, Львівська богословська семінарія
Посада ректор РДС ХВЄ, ведучий «Інша перспектива», громадський активіст
Партія Європейська Солідарність
Конфесія Протестанти

Олександр Віталійович Третяк (13 грудня 1985) — український політик та громадсько-релігійний діяч, відомий на Рівненщині засновник та координатор ряду волонтерських та соціальних ініціатив. Наймолодший ректор в Україні (був обраний на посаду у 26 років). Кандидат на посаду Рівненського міського голови у виборчих перегонах 2020 року.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 13 грудня 1985 року у с. Липне, Волинської області, та все свідоме життя мешкав у місті Рівне. Навчався у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем'янчука на факультеті романо-германської філології, а також у Львівській богословській семінарії.

У 2011 році став наймолодшим ректором в Україні. Був обраний на цю посаду колективом Рівненської духовної семінарії та академії.

Засновник і координатор волонтерських та соціальних ініціатив у місті Рівне. З 2009 по 2014 р. брав участь у реалізації освітніх та медичних проєктів для дітей в африканських країнах Гані та Буркіна-Фасо. З 2014 року проводив активну волонтерську діяльність в зоні АТО.

Впродовж 2017—2019 рр. вів суспільно-просвітницьку програму «Інша перспектива» на телеканалі «Рівне-1».

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Займає активну громадську позицію. З 2017 по 2019 рр. керівник Руху Реформації в Рівненській області. З 2019 р. — координатор ГС «Всеукраїнський собор» у Рівненській області.

Бере участь у відборі кандидатів до оновленої патрульної поліції Рівного.

На початку 2020 року досяг домовленостей з містом Федерал-Вей у США про налагодження партнерських стосунків з Рівним.[1] У результаті — мер міста визначив 24 серпня Днем України у своєму регіоні.[джерело?]

Є ініціатором багатьох соціальних та суспільно-просвітницьких заходів. Зокрема, Фестивалів родини[2] та акції «Підвези медика»[3].

Волонтерство[ред. | ред. код]

Був залучений до значної кількості волонтерських та соціальних проєктів. Співорганізатор мобільно-діагностичної клініки, завдяки якій сотні малозабезпечених людей та учасників АТО отримали медичну допомогу.

У 2014 році з однодумцями об'їхав лінію фронту від Слов'янська до Широкиного, забезпечуючи українських воїнів амуніцією, оптикою, продуктами харчування.[4] Відтоді регулярно організовує допомогу сім'ям загиблих героїв АТО.

Має великий досвід волонтерства в африканських країнах.

Релігійна позиція[ред. | ред. код]

Християнин — бере участь у налагодженні міжконфесійного діалогу в місті Рівне. У 2018 та 2019 рр. організовував молитовні сніданки[5] при Рівненській обласній державній адміністрації. Реорганізував роботу міжцерковної ради Рівного[6], об'єднавши представників різних конфесій та деномінацій навколо однієї спільної справи: організації просімейних заходів, соціальних та молодіжних проєктів. Один з ініціаторів заборони реклами свята Хеловін у місті Рівне.[7]

Робота на телебаченні[ред. | ред. код]

У 2017—2019 рр. вів суспільно-просвітницьку програму «Інша перспектива»[8] на телеканалі «Рівне-1». Програма висвітлювала суспільну проблематику, підіймаючи найбільш важливі соціальні питання. Зокрема, проблему корупції в Україні, проблематику демографічної кризи, безробіття, культури.

Політика[ред. | ред. код]

У 2020 році — кандидат у мери Рівного від політичної партії ЄС[4][9].

Висловлювання[ред. | ред. код]

« Моє місто по праву можна назвати духовною столицею України, адже в ньому і на на його окраїнах писалась духовна і культурна спадщина нації, а також тут живе багато щирих і вірних Богові людей які щонеділі наповнюють десятки храмів, які є в місті. Мені подобається завзяття рівнян, адже гуртом ми готові "світ перевернути", щоб зробити добру справу для тих, хто потребує допомоги. Любіть і дбайте про своє місто, і воно буде найкращим!ref>http://charivne.info/news/vidomi-rivnyani-rozpovili-za-shcho-lyublyat-rivne-foto</ref> «
« У нас є місія — служити Рівному. У цьому нам допоможуть наші цінності. Це той фундамент, на якому ґрунтується все наше життя, повсякденна робота, наше служіння.[4] «

Родина[ред. | ред. код]

Одружений, виховує сина.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]