Трилер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Трилер (англ. thrill — «викликати гострі емоційні відчуття») — особливий жанр кіно та літератури, в яких специфічні засоби повинні викликати у глядачів або читачів тривожне очікування, тривогу, страх. Цей жанр не має чітких меж, елементи трилеру присутні у творах різних жанрів.

За тематикою трилери поділяють на судові, шпигунські, детективні, пригодницькі, медичні, поліційні, романтичні, історичні, політичні, корпоративні, релігійні, містичні, науково-фантастичні, «хай-тек» і військові. «Що їх усіх об'єднує - інтенсивність породжуваних емоцій ... Якщо трилер не в змозі лоскотати нерви, значить, він не справляється зі своєю роботою», - пише у книзі «Трилер» Джеймс Паттерсон.

Напрямок у кіно та літературі, в яких присутнє зображення негативних персонажів, які вчиняють протиправні вчинки, що суперечать загальноприйнятим правилам, зазвичай злочини.

Література[ред.ред. код]

  • Великий тлумачний словник сучасної української мови / Голов. ред. В. Т. Бусел, редактори-лексикографи: В. Т. Бусел, М. Д. Василега-Дерибас, О. В. Дмитрієв, Г. В. Латник, Г. В. Степенко. — К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2005. 2-ге вид. — 1728 с.


Мистецтво Це незавершена стаття з мистецтва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.