Триндаді-і-Мартін-Вас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Супутниковий знімок островів Мартін-Вас (НАСА)
Trindade e Martim Vaz.jpg

Триндаді-і-Мартін-Вас, Острів Триндаді і острови Мартін-Вас (порт. Trinidade e Martim Vaz) — група островів в Атлантичному океані. Острови знаходяться приблизно за 1200 км на схід від міста Віторія, належать Бразилії, адміністративно входять до складу штату Еспіриту-Санту[1].

Острови, загальною площею 10,4 км², нежилі, за винятком гарнізону бразильського військово-морського Флоту в кількості 32 осіб. Група складається з острова Триндаді[2] (порт. Ilha Trindade), найбільшого острова з площею 10,1 км², і островів Мартін-Вас[2] (порт. Ilhas de Martim Vaz) за 47 км на схід від Триндаді загальною площею 0,3 км². Острови мають вулканічне походження і відрізняються нерівною місцевістю. Вони значною мірою безплідні, окрім південної частини Тріндаді.

Острови були відкриті 1502 року португальським дослідником Жуаном да Нова і залишалися португальськими, поки вони не стали частиною Бразилії при отриманні нею незалежності. З 1890 до 1896 року острови знаходилися під британською окупацією, поки не була досягнута угода з Бразилією.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Бразілія // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1978. — Т. 2 : Боронування — Гергелі. — С. 16-19.
  2. а б Атлас світу, 2005.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]