Трип-хоп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Музичний стиль

Трип-хоп
Зображення
Дата створення / заснування 1992
Країна походження Flag of the United Kingdom (1-2).svg Велика Британія
Зазнав впливу від гіп-гоп і електроніка
Описано на сайті (за URL) 12edit.ru/trip-hop/(рос.)

Трип-хоп (англ. trip hop), також відомий як «Бристольський звук» або «Бристольський кислотний реп», — це термін, який був введений в обіг британським журналом Mixmag, щоби описати композиції DJ Shadow. Через зміну ритму та різні набори звуків у слухача складалося враження, що він знаходиться у музичній подорожі (англ. trip — подорож). Пізніше трип-хопом стали називати музичну течію середини 90-х років. Трип-хоп — це повільна електронна музика, яка народилася з англійських хіп-хоп- та хауз-сцен. Він став популярним завдяки групам Portishead, Massive Attack, Thievery Corporation, Tricky та ін. Справжнім «гімном» трип-хопу багатьма критиками вважається композиція від Massive Attack під назвою «Angel».

Історія[ред. | ред. код]

Трип-хоп походить з англійського міста Бристоль. В ті часи американський хіп-хоп завойовував все сильніші позиції у європейській музичній індустрії, і тоді британські діджеї вирішили додати трохи місцевого звучання у цей міжнародний феномен та розвинули його у новий стиль. Характерними рисами для нього є повільний потужний ритм та відкриті звуки, що є характерним для есід джазу (acid jazz), ямайського дабу (dub) та електронної музики. Перший альбом Massive Attack під назвою «Blue Lines», який вийшов у 1991 році, часто вважається своєрідним маніфестом «бристольського звуку», але насправді Massive Attack взяли багато ідей з попередніх британських хіп-хоп-груп, а їх звучання є досить схожим на Marxman — ірландсько-ямайську хіп-хоп-групу, яка була популярна в Британії у 80-х роках.

Пік популярності трип-хопу прийшовся на 1994-95 роки, коли Massive Attack випустили свій другий альбом «Protection». Крім того, в ті роки широкої популярності набули Portishead та Tricky. Сумний голос Бет Гібонс, головної співачки з Portishead, був заміксований з семплами музики 60-х та 70-х років, що надало гурту виразного стилю. Для композицій Tricky характерним є низький шепіт Едріана Тауса (Adrian Thaws). Portishead та Tricky створили другу хвилю Бристольського Руху, їх музика вирізняється характерною атмосферністю та глибоким, темним звучанням.

Варто зауважити, що Massive Attack, Portishead та Tricky мали спільну історію. Троє людей з Massive Attack працювали разом з Tricky у 1982 р. у гурті «The Wild Bunch». Це пояснює, чому у багатьох композиціях Massive Attack вокальні партії виконує Tricky. Джеф Бероу (Geoff Barrow) з Portishead допомагав Massive Attack продюсувати альбом «Blue Lines».

Пост трип-хоп[ред. | ред. код]

У 1994 році терміном «трип-хоп» стали називати найрізноманітнішу електронну музику. Після успіху альбомів Massive Attack, Portishead та Tricky з'явилося нове покоління виконавців трип-хопу, які пропонували більш стандартизовану музику. До пост-трип-хопу можна віднести Morcheeba, Alpha, Mono, The Aloof, Glideascope, Cibo Matto, які інтегрували трип-хоп зі стилями Ambience, R&B, Brit-Hop, Breakbeat, Drum 'n' Bass, Acid jazz, New Age. Крім того, вокал перестав бути суто меланхолічним жіночим. Таким чином трип-хоп розвинувся у багатосторонній музичний напрямок, який більше не обмежувався «глибоким темним стилем» ранніх років.

Основні гурти та виконавці[ред. | ред. код]

Інші

Посилання[ред. | ред. код]