Трихомонада вагінальна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трихомонада вагінальна
Trichomonas vaginalis phase contrast microscopy.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Екскавати (Excavata)
Тип: Метамонади (Metamonada)
Клас: Parabasalia
Ряд: Trichomonadida
Рід: Трихомонада (Trichomonas)
Вид: Трихомонада вагінальна
Trichomonas vaginalis
(Donné 1836)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trichomonas vaginalis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trichomonas vaginalis
EOL logo.svg EOL: 2915544
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 5722

Трихомонада вагінальна (Trichomonas vaginalis) — один з видів джгутикових одноклітинних тварин. Спричиняє інфекційне захворювання — трихомоноз.

Морфологічні особливості[ред. | ред. код]

Існує тільки у вегетативній формі, цист не утворює. Трофозоїт має грушоподібне тіло завдовжки 14—30 мкм. На передньому кінці тіла знаходяться 4 вільних джгутики й ундулююча мембрана, що доходить до середини тіла. Ядро одне, знаходиться ближче до переднього кінця тіла. Цитоплазма вакуолізована. Крізь усе тіло проходить аксостиль, який виступає на задньому кінці у вигляді шпички.

Екологія[ред. | ред. код]

Паразитує в сечостатевих шляхах чоловіків та жінок. Спричинює інфекційне захворювання — трихомоноз. Клінічні прояви цього захворювання: запалення слизових оболонок статевих органів, гнійні виділення та біль. Трихомоноз у чоловіків проходить у вигляді уретритів у гострій та хронічній формі. Встановлено, що чоловіки можуть передати трихомонади здоровій жінці. Зараження відбувається статевим шляхом, а також через спільне користування предметами особистої гігієни. Наслідками захворювання є патологічні зміни у статевих залозах та безпліддя.

Посилання[ред. | ред. код]