Трогонові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трогонові
Trogon viridis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Трогоноподібні (Trogoniformes)
Родина: Трогонові (Trogonidae)
Lesson, 1828
Роди
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trogonidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trogonidae
EOL logo.svg EOL: 8671
ITIS logo.svg ITIS: 178094
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 56309
Fossilworks: 39392

Трогонові[1] (Trogonidae) — родина птахів, єдина родина свого ряду, може бути базальною формою ряду зозулеподібних (Coraciiformes). Зазвичай в родині виділяють 8 родів та близько 34 видів. Найвідоміший вид — кетцаль.

Представники родини є єдиними тваринами, що характеризуються гетеродактилією, тобто розташуванням пальців два проти двох. Довжина тіла представників 23-40 см. Крила короткі, широкі, хвіст зазвичай довгий. Дзьоб широкий. Навколо очей по голому кільцю. Оперення рихле, на спині часто зелене, блискуче, на інших частинах тіла — контрастне поєднання червоного, синього, жовтого кольорів. Мешкають в тропічних лісах Азії, Африки і Америки. Це моногамні птахи. Гніздяться в дуплах і порожнечах термітників. У кладці 2—4 яйця, які висиджують обидва батьки. Годуються ці птахи, злітаючи з гілки і хапаючи на льоту комах або зриваючи дрібні плоди; живляться також дрібними молюсками і плазунами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фесенко Г. В. (2016). Вітчизняна номенклатура надродового рівня птахів світу. Вісник Національного науково-природничого музею 14: 73–85.