Троодон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Унікальний[ред.ред. код]

Ґрунтуючись на своєму хижому арсеналі — великі очі, висока швидкість і стерео зір — палеонтологи думають, що Троодон, повинен був мати особливо великий мозок, «великий» в цьому контексті означає розмір мозку сучасного опосума. Вважається що він схоплював своїх жертв верхніми кінцівками, так само вважається що він міг брати камені і використовувати їх як знаряддя. Великі широко поставлені очі, ймовірно, володіли гострим зором і були здатні розрізняти здобич у сутінках. Довгий череп троодона вміщував мозок відносно більшого обсягу, ніж у всіх інших динозаврів.

У зграї[ред.ред. код]

Троодон був не більше 2 метрів завдовжки, а вага його не перевищував 50 кілограмів. І передні, і задні ноги у нього були трипалі, причому передні набагато коротші. Пересувався троодон на задніх ногах. Шия була короткою, зате хвіст — довгим і дорівнював довжині всього тіла. Ім'я динозавра перекладається як «зуб, що ранить» через гострі, схожі на ножі, зуби. Дивна і будова кігтів троодона: загнуті, подібны до серпів, вони могли втягуватися, рухатися вгору і вниз, завдаючи страшні рани жертвам. Троодони полювали зграями, завдяки своїм чітким і узгодженим діям, вони часто брали гору навіть над самими грізними ворогами. На жаль, до цих пір не вдалося виявити цілий скелет троодона, хоча перші його кістки були знайдені в Китаї, в 1856 році.

Обдурити — не проблема[ред.ред. код]

Це був рухливий ящір. Він швидко бігав, нахиливши голову вперед, а утримувати рівновагу або робити різкі повороти йому допомагав довгий хвіст. Троодон міг легко вскочити на жертву, щоб дістатися до самого уразливого місця і встромити в нього свої зуби і кігті. У троодоныв був прекрасний зір, який дозволяв їм бачити навіть у сутінках, тому й полювали вони частіше саме в той час, коли інші динозаври бачили погано. Справжньою удачею палеонтологів став виявлений в Канаді мозок ящера. Стало ясно, що троодони були одними з найрозумніших динозаврів. Вони використовували тактику групового полювання, коли кожен учасник діє чітко і злагоджено з усіма іншими. Це дозволяло троодонам нападати навіть на хижаків, які були набагато сильніші і лютіші.

Посилання[ред.ред. код]

http://dinopedia.ru/dinosaur.php?id=55