Трофейна дружина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лукас Кранах (бл. 1550), Національний музей у Варшаві

«Трофейна дружина» (англ. Trophy wife) — дружина, яка вважається символом статусу чоловіка. Термін часто вживається у принизливій чи зневажливій формі: йдеться про те, що дружина-трофей, крім фізичної привабливості, має невеликі особисті переваги, потребує значних витрат на підтримку зовнішності, часто нерозумна або невитончена і в деякому роді є синонімом терміна «золотошукачка». Дружина-трофей, як правило, відносно молода і приваблива, і може бути другою, третьою або пізнішою дружиною старшого, заможнішого чоловіка.

Чоловік-трофей — чоловічий еквівалент цього терміну.

Історія[ред. | ред. код]

Етимологічне походження терміну оскаржується. За одним з тверджень «трофейна дружина» спочатку з'явилася в номері газети The Economist за 1950 рік, посилаючись на історичну практику воїнів захоплювати найкрасивіших жінок під час бою, щоб забрати їх додому дружинами.[1] Вільям Сафайр стверджував, що термін «дружина-трофей» був введений Джулі Коннеллі, старшою редакторкою журналу Fortune на обкладинці випуску від 28 серпня 1989 року, і негайно увійшов у загальний обіг[2]. Том Вулф також часто вважається автором цього терміну[3][4]. Багато джерел стверджують, що цей термін був винайдений раніше.[5] З усім тим, ідіома міститься у цитаті з публікації 1965 року, яка, ймовірно, вказує на дружину Берні Мейдоффа[6].

Елізабет МакКлінток, соціологиня з Університету Нотр-Дам, вважає, що це явище в сучасному суспільстві є менш поширеним, ніж свідчать інші дослідження[7].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Linker, Harry (7 травня 2010). Buying into the Hype: Trophy Antiques and Collectibles. WorthPoint.com. Архів оригіналу за 10 вересня 2016. Процитовано 21 вересня 2021. 
  2. Safire, William, «On Language; Trophy Wife», The New York Times, May 1, 1994.
  3. https://www.c-span.org/video/?71278-1/end-century Tom Wolfe talk given at Brown University on April 17, 1996
  4. «End Century Apr 17, 1996 |Video | C-SPAN.org»
  5. Oxford English Dictionary Addition Series 1997
  6. LeBor, Adam (1 січня 2009). The Believers: How America Fell for Bernard Madoffs $65 Billion Investment Scam. Phoenix. Процитовано 28 вересня 2016. 
  7. Is There Really Such A Thing As A 'Trophy Wife'?. npr.org. Процитовано 28 вересня 2016.