Трофімцева Ольга Василівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трофімцева Ольга Василівна
Трофімцева Ольга Василівна
В. о. Міністра аграрної політики та продовольства України
7 лютого 2019 — 29 серпня 2019
Президент Петро Порошенко
Володимир Зеленський
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Попередник Максим Мартинюк
Наступник ліквідація міністерства
Народилася 6 липня 1976(1976-07-06) (45 років)
с. Нечаївка Буринського району Сумської області
Відома як державна службовиця
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Освіта Національний аграрний університет України (1999)
Alma mater Національний університет біоресурсів і природокористування України
Діти Марія
Професія менеджер зовнішньоекономічної діяльності
Почесні звання доктор аграрних наук (2012)

Трофімцева Ольга Василівна (нар. 6 липня 1976, Нечаївка Буринського району Сумської області) — український політик, бізнес-вумен, т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019)[1], доктор аграрних наук (2012).

Походження та навчання[ред. | ред. код]

Ольга Трофімцева народилась 1976 року в селі Нечаївка на Сумщині.

Вже у дорослому віці згадувала:

« «До 4 років я жила в селі у бабусі, зростала серед собак, курей, коней. І завжди всім говорила, що буду ветеринаром, аби працювати з кіньми. Тоді я не уявляла собі, що це за праця. Тому аграрна сфера стала для мене логічним вибором»[2]. «

Після закінчення дев'яти класів школи у рідному селі в 1991 році вступила на навчання до Путивльського сільськогосподарського технікуму[3] (нині Путивльський коледж Сумського НАУ). У 1994 році переїхала до столиці, де вступила на навчання до Національного аграрного університету України (нині — НУБіП України). Цей виш вона закінчила у 1999 році за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

6 липня 2012 року Ользі Трофімцевій було присуджено науковий ступінь Ph.D. у галузі аграрної політики — Dr. rer. agr. (доктор аграрних наук) Університету імені Гумбольдта.

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

Викладацька діяльність[ред. | ред. код]

Відразу ж після закінчення вишу Ольга Трофімцева почала працювати викладачем з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та аграрної політики у рідному виші — Національному аграрному університеті України у Києві. Одночасно працювала координатором магістерських програм та заступником Директора Інституту магістерських програм Національного аграрного університету України. У 2001 році була призначена помічником проректора з міжнародних відносин Національного аграрного університету України, залишаючись викладачем.

З 2019 року виступає у ролі члену наглядової ради українського освітнього проекту «Агрокебети»[4].

Бізнес у Німеччині[ред. | ред. код]

Втім у 2002 році вона виїхала до Німеччини на навчання. З 2002 по 2005 роки була докторантом кафедри аграрної політики Університету імені Гумбольдта у Берліні. Після навчання продовжувала два роки працювати в цьому ж університеті науковим співробітником кафедри аграрної політики.

А у 2006 році Ольга Трофімцева обійняла посаду асистент проектів компанії AbiTEP GmbH у Берліні. Потім, з 2007 року виконувала такі ж функції у компанії Wegweiser GmbH у німецькій столиці. Потім з 2008 по 2011 роки працювала приватним підприємцем.

У 2011 році була призначена ключовим експертом з питань національної стандартизації та гармонізації Німецької асоціації молочної промисловості. У 2013—2014 роках працювала керівником офісу компанії Agrotechnika GmbH у Берліні. У 2014 році знову повернулась до Німецької асоціації молочної промисловості на свою попередню посаду.

З січня по серпень 2016 року очолювала проект Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина «Консультування України в питаннях аграрної торгівлі — в рамках Повної та Всеохоплюючої Угоди про вільну торгівлю (ПВУВТ) між ЄС та Україною»[5].

Міністерський досвід[ред. | ред. код]

8 вересня 2016 року Ольгу Трофімцеву було призначено на посаду заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції[6][7].

Розпорядженням Кабінету Міністрів України 6 лютого 2019 року на Ольгу Трофімцеву тимчасово покладено виконання обов'язків Міністра аграрної політики та продовольства України[8].

« «Моя мета і основне завдання на час роботи на цій посаді – дати АПК України нові стимули для розвитку: підтримка фермерів і кооперації повинна реально заробити, аграрна освіта та наука повинні бути базою для зростання галузі, система державного управління безпекою та якістю продуктів харчування повинна бути відшліфована і наближена до європейських стандартів, а нові ринки для нашої переробленої продукції з доданою вартістю повинні відкриватися не менш активно », – прокоментувала вона на своїй сторінці у Фейсбук[9]. «

Родина[ред. | ред. код]

Ольга Трофімцева не одружена. Вона одна виховує доньку.

Цікавинки[ред. | ред. код]

 • журнал «Фокус» двічі (у 2016 та 2017 роках) вносив Ольгу Трофімцеву до ТОП-100 найвпливовіших жінок України, відповідно на 43-му[10] та 42-му місцях[11].
 • в офіційній біографії на сайті Міністерства не вказано, що вона навчалась у Путивльському сільськогосподарському технікумі на Сумщині.
 • донька Орлова Марія Максимівна має німецьке громадянство[12].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Ольга Трофімцева. Економічна правда. Процитовано 19 вересня 2020. 
 2. ТОП-10 аграрных цитат Ольги Трофимцевой(рос.)
 3. Ольга Трофимцева(рос.)
 4. Ольга Трофімцева. agrokebety.com. Процитовано 19 вересня 2020. 
 5. Трофімцева Ольга Василівна. Архів оригіналу за 14 лютого 2019. Процитовано 14 лютого 2019. 
 6. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 року № 642-р «Про призначення Трофімцевої О.В. заступником Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції».
 7. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2019 року № 699-р «Про звільнення Трофімцевої О.В. з посади заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції».
 8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 43-р «Про тимчасове покладення виконання обов'язків Міністра аграрної політики та продовольства України на Трофімцеву О.В.».
 9. Ольга Трофімцева прокоментувала призначення на посаду в.о. міністра аграрної політики
 10. 100 самых влиятельных женщин Украины. Полный список(рос.)
 11. Королевы успеха. 100 самых влиятельных женщин Украины(рос.)
 12. Трофімцева Ольга Василівна

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]