Трофімцева Ольга Василівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трофімцева Ольга Василівна
Трофімцева Ольга Василівна

Час на посаді:
7 лютого 2019 — 29 серпня 2019
Президент  Петро Порошенко
Володимир Зеленський
Прем'єр-міністр  Володимир Гройсман
ПопередникМартинюк Максим Петрович
Наступникліквідація міністерства

Народилася6 липня 1976(1976-07-06) (43 роки)
с. Нечаївка Буринського району Сумської області
ГромадянствоУкраїна Україна
Національністьукраїнка
ОсвітаНаціональний аграрний університет України (1999)
ДітиМарія
Професіяменеджер зовнішньоекономічної діяльності
Почесні званнядоктор аграрних наук (2012)

Трофімцева Ольга Василівна (нар. 6 липня 1976, Нечаївка Буринського району Сумської області) — український політик, бізнес-вумен, т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019), доктор аграрних наук (2012).

Походження та навчання[ред. | ред. код]

Ольга Трофімцева народилась 1976 року в селі Нечаївка на Сумщині.

Вже у дорослому віці згадувала:

« «До 4 років я жила в селі у бабусі, зростала серед собак, курей, коней. І завжди всім говорила, що буду ветеринаром, аби працювати з кіньми. Тоді я не уявляла собі, що це за праця. Тому аграрна сфера стала для мене логічним вибором»[1]. »

Після закінчення дев'яти класів школи у рідному селі в 1991 році вступила на навчання до Путивльського сільськогосподарського технікуму[2] (нині Путивльський коледж Сумського НАУ). У 1994 році переїхала до столиці, де вступила на навчання до Національного аграрного університету України (нині — НУБіП України). Цей виш вона закінчила у 1999 році за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

6 липня 2012 року Ользі Трофімцевій було присуджено науковий ступінь Ph.D. у галузі аграрної політики — Dr. rer. agr. (доктор аграрних наук) Університету імені Гумбольдта.

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

Викладацька діяльність[ред. | ред. код]

Відразу ж після закінчення вишу Ольга Трофімцева почала працювати викладачем з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та аграрної політики у рідному виші — Національному аграрному університеті України у Києві. Одночасно працювала координатором магістерських програм та заступником Директора Інституту магістерських програм Національного аграрного університету України. У 2001 році була призначена помічником проректора з міжнародних відносин Національного аграрного університету України, залишаючись викладачем.

З 2019 року виступає у ролі члену наглядової ради українського освітнього проекту "Агрокебети"[3]

Бізнес у Німеччині[ред. | ред. код]

Втім у 2002 році вона виїхала до Німеччини на навчання. З 2002 по 2005 роки була докторантом кафедри аграрної політики Університету імені Гумбольдта у Берліні. Після навчання продовжувала два роки працювати в цьому ж університеті науковим співробітником кафедри аграрної політики.

А у 2006 році Ольга Трофімцева обійняла посаду асистент проектів компанії AbiTEP GmbH у Берліні. Потім, з 2007 року виконувала такі ж функції у компанії Wegweiser GmbH у німецькій столиці. Потім з 2008 по 2011 роки працювала приватним підприємцем.

У 2011 році була призначена ключовим експертом з питань національної стандартизації та гармонізації Німецької асоціації молочної промисловості. У 2013—2014 роках працювала керівником офісу компанії Agrotechnika GmbH у Берліні. У 2014 році знову повернулась до Німецької асоціації молочної промисловості на свою попередню посаду.

З січня по серпень 2016 року очолювала проект Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина «Консультування України в питаннях аграрної торгівлі — в рамках Повної та Всеохоплюючої Угоди про вільну торгівлю (ПВУВТ) між ЄС та Україною»[4].

Міністерський досвід[ред. | ред. код]

8 вересня 2016 року Ольгу Трофімцеву було призначено на посаду заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України 6 лютого 2019 року на Ольгу Трофімцеву тимчасово покладено виконання обов'язків Міністра аграрної політики та продовольства України.

« «Моя мета і основне завдання на час роботи на цій посаді – дати АПК України нові стимули для розвитку: підтримка фермерів і кооперації повинна реально заробити, аграрна освіта та наука повинні бути базою для зростання галузі, система державного управління безпекою та якістю продуктів харчування повинна бути відшліфована і наближена до європейських стандартів, а нові ринки для нашої переробленої продукції з доданою вартістю повинні відкриватися не менш активно », – прокоментувала вона на своїй сторінці у Фейсбук[5]. »

Родина[ред. | ред. код]

Ольга Трофімцева не одружена. Вона одна виховує доньку.


Цікавинки[ред. | ред. код]

  • журнал «Фокус» двічі (у 2016 та 2017 роках) вносив Ольгу Трофімцеву до ТОП-100 найвпливовіших жінок України, відповідно на 43-му[6] та 42-му місцях[7].
  • в офіційній біографії на сайті Міністерства не вказано, що вона навчалась у Путивльському сільськогосподарському технікумі на Сумщині.
  • донька Орлова Марія Максимівна має німецьке громадянство[8].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]