Тріо Маренич

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Тріо Мареничів)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маренич
Основна інформація
Жанр Народні пісні
Роки 19732004
Країна Україна
Місто Луцьк
Склад Валерій Маренич
Антоніна Маренич (Сухорукова)
Світлана Маренич (Сухорукова)

Тріо Маренич — український музичний колектив, що виконував пісні в народному стилі в основному українською мовою. У репертуарі гурту були як народні, так і авторські пісні, в тому числі і власні твори. Багато з народних пісень були аранжовані учасниками групи, в основному Антоніною Маренич. Найбільшу популярність група набула в СРСР наприкінці 1970-х - 1980-х роках. Група розпалася в 2004 році. В наш час[коли?] Валерій та Антоніна виступають і записують альбоми окремо. Склад: Валерій Маренич, Антоніна Маренич (Сухорукова) , Світлана Маренич (Сухорукова). Антоніна — сестра Світлани і дружина Валерія.

Історія[ред. | ред. код]

Валерій Маренич родом з Кривого Рогу. Антоніна і Світлана Сухорукови народилися і виросли в місті Куйбишеві (нині — Самара). Антоніна, яка єдина з усього колективу має вищу музичну освіту, починала співочу кар'єру в московському естрадному оркестрі Юрія Саульского «ВІА-66». В 1971 році удвох з Валерієм Мареничем вони організували співочий дует, куди згодом підключили і сестру Антоніни, Світлану. Жили учасники групи утрьох в однокімнатній квартирі в Луцьку.

У 1971 році група зайняла перше місце на огляді ВІА в Харкові. Вперше на телеекрани України «Тріо Мареничів» потрапили в 1978 році і дуже швидко завоювали популярність спочатку в Україні, а потім і в усьому Радянському Союзі. З цього часу в репертуарі групи залишилися тільки україномовні пісні «Сиджу я край віконечка», «Посилала мене мати», «Ой, у гаю при Дунаю», «Несе Галя воду», «Ой, під вишнею …», «Тиша навкруги», «Чом ти не прийшов?» та інші. В 1979 році фірма Мелодія записала їх першу платівку, а Укртелефільм зробив її телеверсію. Цього ж року поза конкурсом стали учасниками міжнародного пісенного змагання «Євробачення» (Ізраїль). Учасникам тріо в тому ж році було присвоєно почесне звання Заслужених артистів України.

Подальший спад популярності групи та зникнення з теле- та радіоефіру пояснюють суперечками учасників групи з урядовцями Міністерства культури, які заборонили тріо виступати за межами Волинської області. Серед причин цих суперечок називають відмову групи давати концерти на стадіонах, виконувати радянські патріотичні пісні, спроби виконувати пісні січових стрільців. Так чи інакше, про групу практично не було чути аж до 1994 року, коли «Тріо Мареничів» дали великий концерт у київському палаці «Україна». З того часу тріо випустило кілька дисків своїх старих та нових пісень, а наприкінці 2004 року розпалося. Валерій Маренич іноді виступає сольно, випустив диски «Пісні Волинських авторів» і «Ген, на узліссі хрест мовчить…». Антоніна також виступає сама, залучаючи до своєї концертної діяльності сестру Світлану, яка нині живе в Італії.

8 лютого 2003 р. кожному з учасників тріо присвоєно звання « народний артист України» (Указ Президента України від 8 лютого 2003 року № 96)

Склад[ред. | ред. код]

Дискографія[ред. | ред. код]

Фільмографія[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]