Тріснуло дзеркало

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тріснуло дзеркало
The Mirror Crack'd from Side to Side
Жанр детектив і кримінальний жанрd
Форма роман
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 1962
Країна  Велика Британія
Видавництво Collins Crime Clubd
Переклад Віктор Шовкун (2011)
Цикл Міс Марпл
Попередній твір Вілла «Білий Кінь»
Наступний твір Годинники (роман Агати Крісті)
ISBN 978-966-14-1264-3

«Тріснуло дзеркало» (англ. The Mirror Crack'd from Side to Side; досл. літ. «Від краю до краю тріснуло дзеркало») — детективний роман англійської письменниці Агати Крісті, вперше опублікований у 1962 році видавництвом «Collins Crime Club». Дія роману відбувається у вигаданому англійському селищі Сент-Мері-Мід, розслідування веде міс Марпл.

Синопсис[ред. | ред. код]

Міс Марпл розслідує вбивство Гетер Бедкок, що випила отруйний коктейль, який, як припускали, призначався американській кінозірці Марині Грег, чиєю шанувальницею була Гетер. У ході розслідування міс Марпл виявляє багато темного в минулому Марини, а також нитки, що зв'язують Марину з іншими жителями селища.

Спочатку розслідування заходить у глухий кут, оскільки немає очевидних мотивів для вбивства Гетер. Марина Грег сама віддала Гетер свій келих з напоєм незабаром, після їхнього першого знайомства. Це наводить на думку, що саме Марина була передбачуваною жертвою, до того ж вона відома особистість, і швидше за все саме її хотіли усунути. Але Міс Марпл згадала, як зблідла Марина, коли почула від Гетер історію їхньої першої зустрічі. Стає очевидним, що сама Марина отруїла Гетер. Залишається з'ясувати причину. Так було вияснено, що дитина, яку вона колись народила, мала тяжкі вади розвитку, тому що Марина під час вагітності заразилася на краснуху.

Екранізації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Miss Marple: The Mirror Crack'd from Side to Side. Архів оригіналу за 11 березня 2016. Процитовано 17 травня 2020. 
  2. The Mirror Crack'd from Side to Side. Архів оригіналу за 24 жовтня 2009. Процитовано 17 травня 2020.