Тубільна поліція (Австралія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралійська тубільна поліція, 1865 рік. Картина Семюела Томаса Гілла[en].

Австралійська тубільна поліція (англ. Australian native police) — воєнізовані одиниці, що складалися з солдатів-аборигенів під командуванням, зазвичай, одного білого офіцера. Існували в декількох австралійських колоніях в XIX сторіччі.

Проте, серед них дійсно тільки дві сили були фінансовані з бюджету, організовані та розгорнуті на кордоні урядом для довгострокового використання. Перша була створена 1837 року в районі Порт-Філіп на теренах австралійської колонії Новий Південний Уельс (нині Вікторія)[1]. Друга була розгорнута 1848 року в північних районах Нового Південного Уельсу (пізніше колонія Квінсленд)[2]. Саме остання, відома переважно просто як «Тубільна поліція» (англ. Native Police Force) й іноді ще звана як «Тубільна кінна поліція» (англ. Native Mounted Police Force), у Квінсленді була найбільшою, найвідомішою та найміцнішою з усіх. Вона проіснувала з 1848 року до 1900 року.

Інші підрозділи тубільної поліції, подібні тим, що існували у Новому Південному Уельсі, також іноді використовувались і в колонії Південна Австралія, Західна Австралія та Північній Території (тоді частині колонії Південна Австралія), але, за невеликим виключенням, вони були неофіційно організовані, часто за приватної ініціативи.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]