Туризм для самотніх

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Туризм для самотніх — різновид туризму, покликаний задовольняти рекреаційні потреби самотніх. Поділяється на різновиди: для туристів, що ніколи не перебували у шлюбі, для овдовілих і для розлучених.

У світовій індустрії відпочинку практикуються бездоганні ліки проти депресії: ексклюзивні тури для самотніх та розлучених людей — для холостяків, незаміжніх жінок, людей, які пережили розлучення. Подорож для самотніх — не тільки активізація їх способу життя та справа поліпшення внутрішнього здоров'я, але й придбання нових друзів, розширення кола спілкування.

Більшість самотніх туристів — молоді люди, необтяжені турботами й витратами на виховання й освіту дітей, котрі вважають доцільніше витрачати кошти на веселе життя: відпочинок, подорожі, обіди в ресторанах тощо. Як правило їм властиві, високий рівень освіти, прагнення до успіху в професійній діяльності, підвищені вимоги до комфорту і якості життя, індивідуалізм. Молоді самотні люди, прагнучи повною мірою насолоджуватися життям, чимало уваги приділяють організації вільного часу: більше подорожують у порівнянні з однолітками, що знаходяться в шлюбі, і з людьми середнього віку. Їм найкраще подорожувати за межі країни чи регіону проживання, користуючись літаком як основним транспортним засобом. На західному ринку туризму існують фірми, які працюють лише для цього сегменту населення.

Нині світовими експертами визнано з десяток найкращих місць відпочинку для самотніх туристів: Амстердам, Карибський басейн, Буенос-Айрес, Джуно (Аляска), Лас-Вегас, Маямі, Нью-Йорк, Рим, Токіо, Вашингтон.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Сучасні різновиди туризму: навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. — К. : Знання, 2011. — 334 с. — (Вища освіта XXI століття). Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (лист № 1/11-4223 від 26.05.11) Рекомендовано до друку Вченою радою Ужгородського національного університету (протокол № 2 від 25.02. 2010) ISBN 978-966-346-854-9 (серія) ISBN 978-966-346-730-6