Туризм у Нідерландах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квіти саду Кекенгоф

Туризм — важливий економічний сектор у Нідерландах. Країну щороку відвідує приблизно 10 мільйонів іноземців, перш за все з Німеччини, Великої Британії, США та Бельгії. Нідерланди входять до Шенгенської зони.

Туристів приваблює столиця — Амстердам, де є не тільки багаті культурні та історичні пам'ятки (музей Ван Гога, Державний музей Нідерландів, будинок-музей Рембрандта і будинок Анни Франк), а й такі «культові» місця, як Де Валлен (квартал червоних ліхтарів) і кав'ярні, де вільно продається канабіс та інші легкі наркотики, що заборонено в інших країнах Європи.

Гаага, резиденція монарха і уряду, знаменита архітектурою центру і мініатюрним містом Мадюродам; Роттердам — найбільшою гаванню в світі, магазинами і модерновою панорамою; Делфт і Утрехт — найбагатші торгові міста Нідерландів XVII століття. На півдні туристів приваблює один з найстаріших (римського часу) міст — Маастрихт, стародавнє село Валкенбюрг-ан-де-Гел, що лежить посеред романтичного пейзажу і найбільшим парком розваг у Бенілюксі Ефтелінг[1].

Знамениті голландські тюльпани оглядають у саду Кекенгоф, млини — в Зансе-Схансі і Кіндердайку. Туристи відвідують традиційні рибальські села Волендам і Маркен. Популярні сувеніри з Нідерландів — цибулини тюльпанів, делфтська порцеляна і кломпи (дерев'яні черевики).

Популярними серед туристів є нідерландські річки і узбережжя.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]