Туризм у Франції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Туризм у Франції — важливий аспект економіки країни з 1990-х років.

Франція стоїть першою в списку найтуристичніших місць у світі. Лише невелика частина туристів перебуває на французькій території проїздом (наприклад, відпускники і курортники з Північної Європи, що прямують до Іспанії), велика частина приїжджає на канікули саме сюди. До них треба додати ту частину французького населення, яка воліє проводити свою відпустку саме у цій країні.

Ейфелева вежа в Парижі — найвідвідуваніший монумент у світі

Туристична привабливість Франції пояснюється великим числом пам'яток на будь-який смак, різноманітністю пейзажів, довгими лініями океанічного й морського узбережжя, багатством історичного і художнього надбання, помірним кліматом і легкістю транспортного доступу, а також належним обслуговуванням туристів (готельна справа, парки з атракціонами) і транспортними інфраструктурами. Має значення і престиж французької культури, кухні й способу життя. Кожен французький департамент є туристичним — з безліччю власних пам'яток.

В основних туристичних структурах (готелі, кафе-ресторани, кемпінги, бюро подорожей, гірські підйомники, термальні курорти) задіяно 700 000 службовців.

Проте дохід від міжнародного туризму значно вищий в США (81,7 мільярда доларів), ніж у Франції (42,3 мільярда доларів), що пояснюється коротшим перебуванням туристів у Франції: ті хто приїжджають до Європи прагнуть відвідати і сусідні, не менш привабливі країни. До того ж французький турист більше сімейний, ніж діловий, що також пояснює менші витрати туристів у Франції.

2000 року Францію відвідало близько 75,5 мільйона туристів — абсолютний рекорд[1]. Зовнішній баланс французького туризму позитивний: 2000 року дохід від туризму становив 32,78 мільярда євро, тоді як французькі туристи, що подорожували за кордон, витратили тільки 187,54 мільярда євро.

Франція входить до групи країн Шенгенської зони, що значно впливає на потік туристів з Європи. У 2016 році планується надання Україні безвізового режиму з «Шенгеном»[2], що в найближчому майбутньому може вплинути на збільшення кількості українських туристів удвічі.

Туристичні регіони Франції[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Carbone, Nick. The Friendly French? France Looks to Be More Welcoming to Tourists. Time. ISSN 0040-718X. Процитовано 3 лютого 2016. {{cite news}}: Перевірте значення |issn= (довідка)
  2. Європарламент підтримує безвізовий режим для України, - Резолюція. espreso.tv. Процитовано 3 лютого 2016.