Туристично-краєзнавче товариство «Плай»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Туристи́чно-краєзна́вче товари́ство «Плай» — розпочало свою діяльність у жовтні 1924 року у Львові. Товариство організовувало мандрівки для молоді з наступними описами екскурсій, які оприлюднювались у спеціальних та популярних виданнях.

В грудні 1935 року спільно з Українським фотографічним товариством у Львові було організовано велику виставку краєзнавчих світлин і літератури. До ювілею Товариства український краєзнавець Є.-Ю. Пеленський підготував опис кількох туристично-екскурсійних мандрівок.

Крім того товариство у різні роки видавало часописи та путівники.

Активно співпрацювали з товариством «Плай» відомі українські вчені І. Крип'якевич, І. Свєнціцький, Є. Храпливий, Я. Пастернак та ін.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Прилуцький В. І. «Плай» // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К.: Наукова думка, 2011. — Т. 8 : Па — Прик. — С. 266. — ISBN 978-966-00-1142-7.
  • Блажкевич А. Л. Краєзнавча бібліографія Галичини: становлення та розвиток (XIX ст. — 30-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис… канд. іст. наук: 07.00.01 / Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2003. — 19 с.
  • Петранівський В. Л., Рутинський М. Й. Туристичне краєзнавство: Навчальний посібник/ За ред.проф. Заставного Ф. Д. — К.: Знання, 2006.-575с.

Посилання[ред. | ред. код]