Тхархе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тхархе
4-й правитель Сілли
57 — 80
Попередник: Юрі
Наступник: Пхаса
 
Народження: 19 до н. е.
Смерть: 80
Діти: Sok Gu Chud і Q28501056?

Тхархе (кор. 탈해, 脫解, Talhae, T'arhae; 19 до н. е. — 80 н. е.) — корейський правитель, четвертий володар (ісагим) держави Сілла періоду Трьох держав.

Походження

[ред. | ред. код]

Народився в невеличкому володінні на острові Тапана, що розташовувався за 1000 лі на північний схід від японської держави Ва[1].

Відповідно до Самгук Сагі, він народився в яйці, що його батько вважав поганим знаком, тому помістив його в скриню та кинув у море. Яйце пропливало повз Кимгван Кая та пристало до берега на схід від Керіма (сучасний Кьонджу, Південна Корея), тоді його знайшов старий рибалка.

Тхархе виріс і швидко почав здійматись кар'єрними сходами, здобувши авторитет і довіру при дворі засновника й першого правителя Сілли, Хьоккосе. Останній видав за нього заміж свою дочку, царівну Ані. Спадкоємець Хьоккосе, ван Намхе, попри те, що мав власних синів, настільки довіряв Тхархе, що навіть збирався проголосити його своїм спадкоємцем, однак після смерті Намхе трон зайняв його старший син Юрі. На момент смерті останнього (57 року) Тхархе вже мав досить поважний вік, утім Юрі вже на смертному ложі проголосив його своїм спадкоємцем в обхід своїх синів[2][3].

Правління

[ред. | ред. код]

Протягом 64 року Сілла зазнавала кількох нападів з боку сусідньої держави Пекче. 77 року війська Сілли бились проти сил конфедерації Кая.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. 三國史記 卷第一 新羅本紀第一 脱解尼師今, 脱解本多婆那國所生也 其國在倭國東北一千里
  2. Sungkyun Journal of East Asian Studies, т. Volume 8, Sungkyunkwan University, 2008, с. 107
  3. Kamigaito, Kenichi (11 листопада 2003). 倭人と韓人 (яп.) . Kodansha. с. 73. ISBN 978-4061596238.

Джерела

[ред. | ред. код]