Тіфані (алмаз)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діамант Тіфані у прикрасі «Птах на скелі»

Тіфані (Африканська зірка) — алмаз 287,42 з Південної Африки, знайдений у 1878 році. З алмазу виготовлено діамант масою 128,51 карати. Ціна — близько 500 тис. доларів.

Історія[ред. | ред. код]

У 1878 році придбано Чарльзом Тіффані, господарем нью-йоркської ювелірної фірми «Тіффані» за 18 тис. Доларів. Геммолог фірми, Джордж Фредерік Кунц, вивчає алмаз протягом року, після чого проводить його огранювання в Парижі. Маса алмазу зменшується до 128,54 карат, камінь набуває 90 граней. Його розмір становить 28,25 мм в довжину, 27 в ширину і 22,2 мм в товщину.

На Всесвітній виставці в Чикаго 1893 року діамант виступає в якості ключової коштовності. Трохи пізніше, в 1901 році на виставці в Буффало, Нью-Йорк, дорогоцінний камінь отримує найвищу нагороду.

У 1896 році віце-король Китаю Лі Хунчжан відвідав Нью-Йорк і висловив бажання побачити на власні очі діамант Тіффані. Прохання, що виходила від такої поважної особи, вважалася честю для фірми і була задоволена належним чином, що принесло до коштовного каменя більшої популярності.

У 1960 році ювелір Жан Мішель Шлюмберже створює на основі діаманта «Тіффані» брошка «Птах на камені». Вона являє собою птицю з золота і платини, інкрустовану білими і жовтими діамантами, що стоїть на знаменитому дорогоцінному камені.

У дотепному рекламному оголошенні 1972 року в The New York Times компанія Tiffany & Co. заявляє про продаж діаманта за $ 5 000 000 (сьогоднішній еквівалент - понад $ 25 800 000) протягом 24 годин . Проте діамант так і залишається у володінні бренду Тіффані.

У 2006 році діамант бере участь у вшануванні Національної колекції дорогоцінних каменів в Національному музеї природної історії міста Вашингтона, округ Колумбія.

У 2012 році з нагоди святкування 175-річчя бренду Tiffany & Co. діамант звільняють від птиці і з'єднують з намистом з білих діамантів. Після появи на святкуванні ювілею намисто разом з діамантом повертається на своє постійне місце проживання - головний поверх флагманського магазина компанії на П'ятій авеню, Нью-Йорк. Діамант «Тіффані» носили лише дві дівчини: місіс Шелдон Уайтхаус в 1957 році на балу «Тіффані» в Ньюпорті, штат Род-Айленд, і Одрі Хепберн в 1961 році для рекламних фотографій кінострічки «Сніданок у Тіффані».

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]