Укрсоцбанк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з УКРСОЦБАНК)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПАТ "Укрсоцбанк"
Тип Публічне акціонерне товариство
Ліцензія НБУ №5 від 05.10.2011[1]
Діяльність Комерційний банк
Спеціалізація Фінансові послуги
Засновано жовтень 1990
Головний офіс Київ, вул. Ковпака 29
Ключові особи Савощенко Тамара Юріївна (голова правління)
Власний капітал 8,668 млрд грн (01.01.2014)[2]
Активи 43,057 млрд грн (01.01.2014)[2]
Чистий прибуток 10,988 млн грн. (2013)[2]
Кількість співробітників 4 830 (2015)[3]
Материнська компанія UniCredit
Власник(и) з 2016 року ABHH (99.413%)
Закрито 25 жовтня 2019
Сайт www.ukrsotsbank.com

UniCredit Bank (Україна)[3][4][1] — колишній український банк з іноземними інвестиціями, до складу якого входили АКБ «Укрсоцбанк» (1990 —) та ПАТ «УніКредит Банк» (19972014) що діяв на ринку України під єдиним брендом з 2014 по 2016 роки. За розмірами активів та часткою на роздрібному ринку банк входив до десятки найбільших банків України з найбільшим іноземним капіталом та входив до міжнародної групи UniCredit.

Станом на 1 січня 2014 року загальні активи банку становили 43,057 млрд грн.

Відзначився на ринку України складним процесом зі злиття та поглинання — утворившись як представництво польського BankPKO у Луцьку, був перейменуваний, а згодом поглинув німецький HVB Bank (2008) (який, у свою чергу, поглинув Bank Austria Creditanstalt) та український Укрсоцбанк (2011). У жовтні (2016) фінансова установа ПАТ «Укрсоцбанк», як і Альфа-Банк Україна, увійшла до ABH Holdings S.A. (ABHH) — приватної інвестиційної холдингової компанія зі штаб-квартирою в Люксембурзі.

15 жовтня 2019, Укрсоцбанк був приєднаний до Альфа-Банку Україна.[5]

Акціонери та керівництво[ред. | ред. код]

Керівництво[ред. | ред. код]

Керівниками банку були:

Організаційна структура[ред. | ред. код]

Організаційна структура (мережа) ПАТ «УніКредит Банк» була визначена статутом банку й складалаться з головного офісу в м. Києві, філій, відділень та представництв. ПАТ «Укрсоцбанк» зі своїми філіями, відділеннями є єдиною системою. Філії та відділення не є юридичними особами й здійснюють свою діяльність від імені банку відповідно до положень про філії та відділення й відповідно до наданих довіреностей.

Банк здійснює свою діяльність у всіх регіонах України, маючи станом на 2016 рік 237 роздрібних відділень.[3]

Історія[ред. | ред. код]

Див. також: Будбанк СРСР

Історія Укрсоцбанку (1990–)[ред. | ред. код]

Ukrsocbank logo.png
 • Жовтень 1990 року — Заснований АКБ «Укрсоцбанк» як відкрите акціонерне товариство на базі Української республіканської контори «Житлосоцбанку» та зареєстрований в Держбанку СРСР.
 • Вересень 1991 року — перереєстровано статут АКБ «Укрсоцбанк». Отримано ліцензію № 5 Національного банку України на право здійснення банківських операцій.
 • 1992 рік — Ліцензія міністерства Фінансів України № 5 надає АКБ «Укрсоцбанк» право здійснювати діяльність з випуску та обігу цінних паперів. АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до членів Асоціації українських банків та став членом Української Міжбанківської Валютної біржі.
 • 1993 рік — АКБ «Укрсоцбанк» прийнятий до членів Товариства всесвітніх міжбанківських фінансових комунікацій (S.W.I.F.T.)
 • 1995 рік — підписано контракт з компанією «Reuters» на впровадження системи Reuters — Dealing.
 • 1996 рік — АБК «Укрсоцбанк» стає членом Ліги Великих банків України та Асоціації Українських банків.
 • 1997 рік — Підписана угода щодо співробітництва з компанією Western Union. АКБ «Укрсоцбанк» набув статус асоційованого члена VISA International.
 • 1999 рік — АКБ «Укрсоцбанк» одержав ліцензію НБУ на здійснення операцій з банківськими металами на валютному ринку України. Також АКБ «Укрсоцбанк» одержав дозвіл Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на здійснення професійної депозитарної діяльності зберігача цінних паперів. АКБ «Укрсоцбанк» став членом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
 • 2000 — АКБ «Укрсоцбанк» став афілійованим членом МПС Europay Int.. 2001 рік — підвищено статус АКБ «Укрсоцбанк» до принципового члена VISA International.
 • 2001 — АКБ «Укрсоцбанк» присуджено нагороду «Банк року 2001» в Україні, яка надається найавторитетнішим банківським журналом «The Banker» (The Financial Times group). В цей час тут провідним дилером працює Сергій Горбачевський, майбутній власник DV Bank.
Відділення у Черкасах
Відділення банку у Луганську
 • 2002 — АКБ «Укрсоцбанк» створив власний процесинговий центр, що дозволяє самостійно емітувати пластикові картки основних міжнародних платіжних систем VISA i Europay. АКБ «Укрсоцбанк» став членом Europay та одержав статус банку-учасника в обслуговуванні кредитної лінії ЄБРР (МСП-2). Крім того, АКБ «Укрсоцбанк» розпочав надавати населенню послуги з операцій на світовому валютному ринку через програму електронної торгівлі "Дилінговий центр АКБ «Укрсоцбанк».
 • 2003 рік — АКБ «Укрсоцбанк» отримав статус принципового члена Master Card Int.
 • 2004 — АКБ «Укрсоцбанк» став першим банком в Україні — членом найбільшої в світі факторингової асоціації Factors Chain International (FCI). АКБ «Укрсоцбанк» розпочав співпрацю з Державним Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву за програмою часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво та придбання (реконструкцію) житла.
 • 2005 — АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до п'ятірки українських банків, що емітували найбільшу кількість карток MasterCard i Visa (за даними Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем «EMA»). АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до трійки банків-лідерів з кредитування фізичних осіб за рейтингом «Ділового журналу» — «Іпотека-2005». АКБ «Укрсоцбанк» відзначений подякою Державного казначейства України. АКБ «Укрсоцбанк» став абсолютним лідером за кількістю згадувань в Інтернет-ЗМІ. АКБ «Укрсоцбанк» став одним з переможців конкурсу з відбору банків, які обслуговують підприємства бюджетної сфери.
 • 2006 — Об'єднана банкоматна мережа АКБ «Укрсоцбанк» i його партнерів перевищила 2000 банкоматів. АКБ «Укрсоцбанк» відкрив перший центр самообслуговування клієнтів. Standard & Poor's підвищило довгостроковий кредитний рейтинг контрагента українського АКБ «Укрсоцбанк» (УСБ) з «В-» до «В», а його короткостроковий кредитний рейтинг контрагента — з «С» до «В». АКБ «Укрсоцбанк» завершив процедуру реєстрації додаткової емісії акцій на 300 млн грн. i збільшив статутний капітал до 370 млн грн. У червні обсяги кредитних портфелів фізичних та юридичних осіб АКБ «Укрсоцбанк» зрівнялися. АКБ «Укрсоцбанк» одержав дозвіл на здійснення обслуговування карток платіжної системи MasterCard у торгово-сервісній мережі.
 • 2007 рік — АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-3 банків-переможців у номінації «Банк року-2007» конкурсу «MasterCard Банк року». Об'єднана банкоматна мережа АКБ «Укрсоцбанк» та банків-партнерів стала найбільшою в Україні — більш як 5,5 тис. банкоматів. АКБ «Укрсоцбанк», за даними рейтингу журналу «Кореспондент», увійшов до трійки найкращих банків-роботодавців. АКБ «Укрсоцбанк» за підсумками першого півріччя 2007 року піднявся на друге місце в іпотечному рейтингу українських банків (частка на ринку іпотечного кредитування — 15,39 %). АКБ «Укрсоцбанк» включено до першого в Україні Довідника соціально відповідальних компаній, підготовленого в рамках ініціативи Глобального договору ООН. АКБ «Укрсоцбанк» за підсумками першого півріччя 2007 року став лідером за темпами зростання чистих активів (+38,5 %). АКБ «Укрсоцбанк» став учасником торгово-інформаційної системи «Перспектива» i членом саморегулівної організації «Регіональний фондовий союз». АКБ «Укрсоцбанк» за підсумками першого кварталу 2007 року ввійшов до ТОП-3 рейтингу реєстраторів асоціації ПАРД. АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-5 банків-лідерів з випуску платіжних карток. АКБ «Укрсоцбанк» визнано абсолютним лідером рейтингу найбільш зручних для бізнесу банків, складеного журналом «Діловий». АКБ «Укрсоцбанк» визнано банком з найкращими умовами випуску й обслуговування платіжних карток. АКБ «Укрсоцбанк» випустив єврооблігації на суму 400 млн доларів США, емітував більш як 2 млн платіжних карток. АКБ «Укрсоцбанк» визнано найкращим споживчим банком України в 2006 році.
 • 2008 рік — У січні UniCredit Bank Austria AG завершив купівлю контрольного пакета акцій АКБ «Укрсоцбанк» у Віктора Пінчука. Банк став частиною UniCredit Group. АКБ «Укрсоцбанк» названо найпублічнішим банком України. АКБ «Укрсоцбанк» відповідно до рейтингу журналу «Експерт» одержав найвищий рейтинг надійності. АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-4 найдорожчих банківських брендів за версією рейтингу «Гвардія». АКБ «Укрсоцбанк» став абсолютним лідером серед українських банків за обсягами коштів юридичних осіб на поточних рахунках. АКБ «Укрсоцбанк» згідно з рейтингом журналу «Контракти» увійшов до ТОП-3 найнадійніших українських банків. АКБ «Укрсоцбанк» за версією ТОП-100 увійшов до складу ТОП-10 найбільш капіталізованих українських компаній.
 • 2009 рік — АКБ «Укрсоцбанк» визнано переможцем у номінації «Найкращий банк в Україні» від авторитетного міжнародного видання The Banker. АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-6 найбільш інформаційно прозорих українських банків. АКБ «Укрсоцбанк» став переможцем конкурсу «Банк року — 2009» у номінації «Найкращий банк для студентства» за версією журналу «Банкиръ». За підсумками конкурсу «Euromoney Cash Management Poll-2009» видання Euromoney, Укрсоцбанк та UniCredit Group отримали високі позиції в рейтингу найкращих банків у сфері послуг Cash Management в Україні та ЦСЄ. АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-10 наднадійних банків України за версією журналу «Личный счет». АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-5 найдорожчих корпоративних брендів України у фінансовому секторі за версією «Гвардія». АКБ «Укрсоцбанк» увійшов до авторитетного рейтингу міжнародної організації факторингу FCI. АКБ «Укрсоцбанк» — один із найнадійніших українських банків, згідно з дослідженням компанії «Дагда». АКБ «Укрсоцбанк» став абсолютним лідером серед банків, що надають послуги факторингу. В АКБ «Укрсоцбанк» реалізується проект створення семи макрорегіональних центрів на базі 27 філій. АКБ «Укрсоцбанк» став одним із двох українських банків, що увійшли у ТОП-500 найбільших світових фінансових компаній за вартістю бренду, складений агентством Brand Finance.
 • 2010 рік — 14 червня 2010 змінено найменування банку на Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк». ПАТ «Укрсоцбанк» — один з перших банків в Україні, що розпочав звітувати відповідно до стандартів Базель II. ПАТ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-8 банків з найбільш позитивною динамікою збільшення капіталу в 2009 році за результатами дослідження журналу WEEKLY UA. ПАТ «Укрсоцбанк» погасив єврооблігації на $ 400 млн. ПАТ «Укрсоцбанк», згідно з дослідженням журналу «Експерт», увійшов у групу найнадійніших банків України за результатами 2009 року. ПАТ «Укрсоцбанк» увійшов до ТОП-6 рейтингу наднадійних банків за версією журналу «Личный счет». Система грошових переказів ПАТ «Укрсоцбанк» СОФТ увійшла до ТОП-3 за кількістю грошових переказів за результатами 2009 року.
 • 2011 рік — Укрсоцбанк починає здійснювати операції виключно під брендом Unicredit Bank. В той же час, в Україні група UniCredit продовжує бути представленою двома окремими юридичними фінансовими організаціями ПАТ «Укрсоцбанк» та ПАТ «Унікредит Банк».
 • 2013 рік — ПАТ Укрсоцбанк та ПАТ «Унікредит Банк» юридично об'єднано в один банк із назвою Unicredit Bank (Україна)[7].
 • 2016 рік — 13 жовтня підписано угоду з передачі 99,9 % акцій ПАТ «Укрсоцбанк» від UniCredit Group до російської Альфа-груп. (АВНН) в обмін на міноритарну частку власності в ABHH у розмірі 9,9 %.
 • 1 березня 2019 банк припинив обслуговування власних платіжних карток.
 • 24 жовтня 2019-го НБУ відкликав банківську ліцензію Укрсоцбанку, виключивши його з державних реєстрів. Правонаступником активів та зовов'язань банку з 15 жовтня стало українське представництво російського Альфа-Банку[11].

Історія Банк Pekao Україна (1997—2006)[ред. | ред. код]

 • 1997 рік — група UniCredit створило «Банк Пекао України» в Луцьку. Цей банк став першим в Україні банком зі 100%-м польським капіталом.
 • червень 2006 року — «Банк Pekao Україна» змінює своє найменування на «UniCredit Bank Україна».

Історія Unicredit Bank (Україна) (2006—2016)[ред. | ред. код]

 • вересень 2007 року — «UniCredit Bank Україна» успішно завершує злиття з «HVB Банк Україна» відповідно до Стратегії інтеграції групи UniCredit в країнах ЦСЄ.
 • вересень 2011 рік — «UniCredit Bank Україна» успішно завершує злиття з «Укрсоцбанк» відповідно до Стратегії інтеграції групи UniCredit в країнах ЦСЄ.
 • 2013 рік — UniCredit Bank (Україна) виступає генеральним спонсором фестивалю «Дні Італії в Україні», організатором якого є Торгово-промислова палата Італії в Україні. Директор департаменту міжнародних клієнтів UniCredit Bank Роберто Поляк разом з Надзвичайним та Повноважним послом Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо прибули на відкриття фестивалю «Дні Італії в Україні».
 • серпень 2015 р. — розпочалися переговори між UniCredit Group і Alfa Group щодо продажу ПАТ «Укрсоцбанк» останній.[12][13][14][15][16][17]
 • січень 2016 р. — досягнуто домовленості між UniCredit Group і Alfa Group про передачу «Укрсоцбанку» до російського холдингу Alfa Group («ABHH»). Закриття оборудки планується в 2016 р.[18][19][20][21][22][23][24][25] Після завершення угоди планується заміна бренду — найімовірнше, на старий («Укрсоцбанк»).[26][27]

Станом на за 4 квартал 2012 року (станом на 01.01.2013):

 • кредитний портфель — 23.688 млрд грн.;
 • активи — 38.829 млрд грн.;
 • обсяг коштів юридичних осіб на строкових і поточних рахунках — 6.725 млрд грн.;
 • обсяг коштів фізичних осіб —11.644 млрд грн.;
 • капітал — 7.657 млрд грн.;
 • чистий прибуток Банку — 1.873 млн грн.

Альфа-Банк[ред. | ред. код]

У жовтні 2016 року холдингова компанія ABH Holdings SA, що володіє «Альфа-Банком», і UniCredit Group оголосили про завершення операції з передачі 99,9 % «Укрсоцбанку», активу UCG в Україні, в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9 %.

З 2016 до жовтня 2019 року група ABHH проводила консолідацію активів в Україні (Альфа-Банк і Укрсоцбанк), що призвело до створення найбільшого приватного банку країни[28].

Національний банк 12 вересня 2019 надав дозвіл Альфа-Банку і Укрсоцбанку на реорганізацію шляхом приєднання Укрсоцбанку до Альфа-Банку за спрощеною процедурою.

25 жовтня 2019 НБУ відкликав ліцензію та виключив «Укрсоцбанк» із держреєстру банків[29].

Основні напрямки діяльності[ред. | ред. код]

 • Роздрібний бізнес.
 • Корпоративний бізнес.
 • Фінансово-інституціональний бізнес.

Спеціалізовані напрямки[ред. | ред. код]

 • Інвестиційно-будівельна програма Укрсоцбанку, виділена в окремий напрямок Укрсоцбуд.[30]
 • Управління активами, фінансовий консалтинг, адміністрування НПФ.

Членство банку[ред. | ред. код]

Структура власництва[ред. | ред. код]

2013[ред. | ред. код]

Станом на 1 січня 2013 року структура власності є наступною[31]:

Власник Акцій Власник звичайних акцій Відсоток економічних прав
UniCredit S.p.A. ? 99,996 %
Міноритарні власники акцій ? 0.004 %
Загалом ? 100 %

2016[ред. | ред. код]

Станом на 1 січня 2016 р.,[32] найбільшими акціонерами були:

 • Італія UniCredit S.p.A.: сукупно 99.81 % — прямо 8.44 %, опосередковано:
  • Австрія UniCredit Bank Austria AG: 91.37 %.

31 жовтня 2016 року ABH Holdings S. A. (ABHH), яка опосередковано володіє 100 % акцій Альфа-Банку Україна (через холдингову компанію ABH Ukraine Limited (ABHU)) та UniCredit Group (UCG) оголосили про завершення операції з передачі 99,9 % Укрсоцбанку, активу UCG в Україні, в обмін на миноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9 %.[33]

2019[ред. | ред. код]

Станом на 1 квітня 2019 року, ABH Holdings S.A. володіє 100 % акцій.[34]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б ПАТ "УКРСОЦБАНК". НБУ. Процитовано 2015-08-23. 
 2. а б в Укрсоцбанк за рік наростив прибуток на 36,1 % Економічна правда, 27.01.2014
 3. а б в Про банк. ПАТ «Укрсоцбанк». Процитовано 2015-08-30. 
 4. Контакти. UniCredit Bank - ПАТ «Укрсоцбанк». Архів оригіналу за 2015-08-21. Процитовано 2015-08-23. 
 5. Альфа-Банк Україна та Укрсоцбанк об'єдналися ukrsotsbank.com, 15.10.2019
 6. Состоялась церемония награждения сотрудников АКБ "Укрсоцбанк", приуроченная к 15-летию банка. UABanker.net. 2005-09-15. Архів оригіналу за 2013-07-25. Процитовано 2013-07-22. 
 7. а б Перший зам голови «Укрсоцбанку»: UniCredit не йде з України, але нові активи скуповувати не буде. інтерв'ю агентству «УНІАН». Архів оригіналу за 2013-07-25. Процитовано 2013-07-18. 
 8. Керівництво UniCredit Bank. UniCredit Bank - ПАТ «Укрсоцбанк». Архів оригіналу за 2015-06-14. Процитовано 2015-08-23. 
 9. Тамара Савощенко призначена головою правління UniCredit Bank. UniCredit Bank - ПАТ «Укрсоцбанк» - Новини. 2015-08-10. Архів оригіналу за 2015-08-22. Процитовано 2015-08-22. 
 10. ПАТ "УКРСОЦБАНК". Smida. Процитовано 2015-08-23. 
 11. НБУ відкликав банківську ліцензію "Укрсоцбанку". РБК-Украина (ru). Процитовано 2019-10-25. 
 12. UniCredit Group and Alfa Group's ABH Holdings enter into an exclusive negotiation for the sale of Ukrosotsbank. UniCredit (en). 2015-08-07. Процитовано 2016-01-12. 
 13. ABH Holdings S.A. (ABHH), частная инвестиционная холдинговая компания, головной офис которой находится в Люксембурге, с инвестициями в ряд банковских групп в СНГ и Европе, вступила в эксклюзивные переговоры с UniCredit Group по покупке ПАО "Укрсоцбанк". Альфа-Групп (ru). 2015-08-07. Процитовано 2016-03-20. 
 14. "Це переговори, і нічого більше. Їх результат зараз передбачити дуже складно", - Тамара Савощенко, голова правління UniCredit Bank. UniCredit Bank - ПАТ «Укрсоцбанк». 2015-08-17. Архів оригіналу за 2015-08-22. Процитовано 2015-08-22. 
 15. Власники "Альфа Банку" і "Укрсоцбанку" об'єднуються. Економічна правда. 2015-08-08. Процитовано 2015-08-30. 
 16. Група UniCredit підтримуватиме "Укрсоцбанк" до його продажу. Економічна правда. 2015-08-12. Процитовано 2015-08-30. 
 17. UniCredit Bank Austria збільшив частку в українській "дочці". Економічна правда. 2015-08-29. Процитовано 2015-08-30. 
 18. UniCredit: Binding Agreement Reached to sell Ukrsotsbank to Alfa Group's ABH Holdings. UniCredit (en). 2016-01-11. Процитовано 2016-01-12. 
 19. Unicredit продав "Укрсоцбанк" власнику "Альфа-Банку". Економічна правда. 2016-01-11. Процитовано 2016-01-12. 
 20. Група UniCredit та Альфа-Груп підписали зобов’язальну угоду щодо продажу Укрсоцбанку ABH Holdings. UniCredit Bank - ПАТ «Укрсоцбанк». 2016-01-11. Архів оригіналу за 2016-04-04. Процитовано 2016-03-20. 
 21. ABH Holdings S.A. (ABHH) подписала соглашение о покупке ПАО "Укрсоцбанк" у UniCredit Group (UCG). Альфа-Групп (ru). 2016-01-12. Процитовано 2016-03-20. 
 22. ABH Holdings S.A. (ABHH) підписала угоду про придбання ПАО Укрсоцбанк у UniCredit Group (UCG). Альфа-Банк Україна. 2016-01-12. Архів оригіналу за 2016-01-29. Процитовано 2016-03-20. 
 23. У Києві пройшла прес-конференція, присвячена об'єднанню акціонерів Альфа-Банку і Укрсоцбанку. Альфа-Банк Україна. 2016-02-04. Архів оригіналу за 2016-03-20. Процитовано 2016-03-20. 
 24. "Банківська угода року: об’єднання акціонерів Альфа-Банку та Укрсоцбанку. Що далі?" на YouTube (2016-02-04). Інформаційне агентство «Українські Новини».
 25. Петр Авен, председатель ABHH и Наблюдательного совета Альфа-Банка Украина на YouTube (2016-02-04). Інформаційне агентство «Українські Новини».
 26. "В результаті угоди виграють усі" – підсумки спільної прес-конференції UniCredit Bank та Альфа-Банку. UniCredit Bank - ПАТ «Укрсоцбанк». 2016-02-04. Архів оригіналу за 2016-04-03. Процитовано 2016-03-20. 
 27. Пономаренко, Олександр (2016-02-12). Період змін у UniCredit Bank. Чого чекати клієнтам. Gazeta.ua. Процитовано 2016-03-20. 
 28. "Укрсоцбанк" объединят с "Альфа-Банком". www.unian.net (ru). Процитовано 2019-08-05. 
 29. НБУ відкликав ліцензію в "Укрсоцбанку". ЕП. 25 жовтня 2019. Процитовано 25 жовтня 2019. 
 30. "Укрсоцбуд" / покупцю нерухомості. Укрсоцбуд. Укрсоцбанк. Архів оригіналу за 2014-12-18. Процитовано 2015-08-23. 
 31. UniCredit Bank Ukraine: Структура власності[недоступне посилання з липня 2019]
 32. Структури власності банків України: ПАТ "УКРСОЦБАНК". НБУ. 2016-01-01. Процитовано 2016-03-21. 
 33. Альфа-Банк купив Укрсоцбанк. Новоє Врємя. 2016-10-31. Процитовано 2016-12-19. 
 34. Структура власності Укрсоцбанку - НБУ. 

Посилання[ред. | ред. код]