Уакарі неблінський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Уакарі неблінський
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Підклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Сухоносі (Haplorrhini)
Інфраряд: Simiiformes
Парворяд: Широконосі (Platyrrhini)
Родина: Сакієві (Pitheciidae)
Рід: Уакарі (Cacajao)
Вид: Cacajao melanocephalus
Підвид: Cacajao melanocephalus melanocephalus
Humboldt, 1811
Neblina Uakari area.png
Посилання
EOL logo.svg EOL: 7215320
ITIS logo.svg ITIS: 998633
IUCN logo.svg МСОП: 136640
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 535897

Уакарі неблінський (Cacajao hosomi) — підвид широконосих мавп родини Сакієві (Pitheciidae).

Опис[ред. | ред. код]

Уакарі неблінський трохи більший і має більш щільну й довгу шерсть ніж Уакарі Айреса, який живе трохи далі на захід. Уакарі неблінський досягають довжини голови і тіла 42-49 сантиметрів, хвіст короткий, приблизно 14—22 сантиметрів. Вага приблизно від 3 до 4,5 кг, самці трохи важчі, ніж самиці. Шерсть чорного кольору на верхній стороні голови, плечей, рук і ніг, попереку, стегнах і короткий хвіст пофарбований у темно-бордовий колір. Безволосе обличчя і голова чорні.

Поширення[ред. | ред. код]

Діапазон цього виду обмежений півднем і заходом Ріо-Негро (Бразилія, Венесуела), по Ріо-Марая на сході (Бразилія), і каналом Касікваро і Ріо-Оріноко на півночі (Венесуела). Знайдені в різних типах середовищ існування.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Вони є сезонними бродягами і переходять у різні області лісу з сезонними коливання наявності бажаних фруктів. Вони годуються на різних рівнях від підліску до пологу, але їх ніколи не бачили на землі. Більшість їх дієти складається з незрілого насіння. Дієта може бути доповнена м'якоттю плодів, листям і членистоногими. Розміри групи варіюються від 35 до > 100 осіб.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Цей вид має обмежене поширення і значною мірою на нього полюють заради м'яса. Бразильський Pico da Neblina National Park та венесуельський Serranía de la Neblina National Park були створені (у 1979 і 1978, відповідно) для того, щоб захистити масив Піко-да-Небліна, його флору і фауну, а також велику площу навколишньої низовини.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Boubli, J.-P. & Veiga, L.M. 2008. Cacajao hosomi. The IUCN
  • Boubli, J. P., Silva, M. N. F., Amado, M. V., Herbk, T., Pontual, F. B. and Farias, I. 2008. A taxonomic reassessment of black uakari monkey, Cacajao melanocephalus, Humboldt (1811), with the description of two new species. International Journal of Primatology 29: 723–741.
  • Stephen F. Ferrari, Patricia G. Guedes, Wilsea M.B. Figueiredo-Ready & Adrian A. Barnett: Reconsidering the taxonomy of the Black-Faced Uacaris, Cacajao melanocephalus group (Mammalia: Pitheciidae), from the northern Amazon Basin. Zootaxa 3866, 3, S. 353–370, September 2014