Угорський державний оперний театр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будівля Будапештської опери, 2005
Section through the centre of the house

Угорський державний оперний театр (угор. Magyar Állami Operaház) — оперний театр у Будапешті, збудований у 1875–1884 роках.

Комітет, що очолив підготовку до будівництва оперного театру виник одразу після злиття Буди та Пешту з ініціативи угорських композиторів Ф. Ліста та Ф. Еркеля. До того часу оперні спектаклі ставилися в Угорщині в аристократичних домах, а також у театрі в Пешті, відкритому 1837 року.

Будівництво театру за проектом Миклоша Іблі було завершено 1884 року. В урочистій церемонії брав участь імператор Австро-угорської імперії Франц Йосип І, було поставлено дві угорські опери Екреля «Банк бан» та «Ласло Хуньяди», а також перший акт з опери «Лоенгрін» Р. Вагнера. Театр одержав назву Королівський Угорський оперний театр.

Першим керівником театру був Ференц Еркель. У 1888–1891 роках театр очолював Густав Малер, вивівши його у число провідних європейських театрів. Напередодні Першої Світової війни в театр здійснив прем'єри творів Б. Бартока — балету «Дерев'яний принц» та опери «Замок герцога Синя борода». У 1980–1984 роках театр був реконструйований, відкриття театру відбулося до 100-річчя його заснування. Крім того вистави театру здійснюються у театрі ім. Ф. Еркеля.

Посилання[ред.ред. код]