УкрКарт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Українська національна розрахункова картка
Тип Приватне акціонерне товариство
Галузь Процесінг, Еквайринг, Електронна комерція, Моніторинг шахрайських операцій, M-банкінг, Системи емісії, Управління мережею АТМ, Об'єднана банкоматна мережа "УКРКАРТ"
Засновано 1995
Штаб-квартира Київ, Україна вул. Марини Раскової, 11 корп. Б
Ключові особи Сергій Нехомяж (Голова Правління), Олександр Пранов (Перший Заступник Голови Правління)
Сайт ukrcard.com.ua

УКРКАРТ - українська національна платіжна система. Зареєстрована Національним банком України у 2000 році. Станом на 01.01.2015 року учасниками УКРКАРТ були 40 банків, які емітували більш ніж 2 млн. платіжних карток.

Платіжна система «УКРКАРТ» складається з: процессингового центру «УКРКАРТ», платіжної організації «УКРКАРТ», розрахунково-клірингового центру, розрахункового банку, банків-участників платіжної системи, а також користувачів карток, рітейлерів та технологічних партнерів.

Процесинговий центр «УКРКАРТ»[ред.ред. код]

Процесинговий центр «УКРКАРТ» введений до эксплуатації у 1998 році. Побудований на платформі HP NonStop 2304 та сертифікований на відповідність вимогам стандарту PCI DSS версії 3.0. Процесинговий центр (ПЦ) «УКРКАРТ» є одним з найбільших небанківських ПЦ в Україні.

Можливості ПЦ «УКРКАРТ»:

  • авторизація транзакцій за картками ПС УкрКарт, MasterCard Worldwide, VISA Inc.;
  • маршрутизація транзакцій у мережах МПС MasterCard Worldwide і VISA Inc.;
  • маршрутизація запитів на авторизацію від/до інших ПЦ.

Платіжна організація «УКРКАРТ»[ред.ред. код]

АТ «Українська національна платіжна картка» засноване у 1995 році. Одна з перших технологічних компаній України, що обслуговує картки міжнародних платіжних систем VISA, MasterCard, українських НСМЕП та УКРКАРТ. Власну сервісну мережу компанії розгорнуто у 18 регіонах України.

Компанія також здійснює розробку та супровід програмного забезпечення для транзакцційного бізнесу, постачає банківське обладнання, є інформаційним еквайром РРО.

Система УкрКарт-Online[ред.ред. код]

Призначення системи «УКРКАРТ-ONLINE» – отримання оперативної інформації про роботу інфраструктури та платіжних карток банку з урахуванням сервісів УКРКАРТ що задіяні, обмін конфіденційною інформацією між банками та АТ «УКРКАРТ». Система забезпечує також керування параметрами платіжних карток в режимі реального часу.

Інформаційний еквайр РРО[ред.ред. код]

АТ «УКРКАРТ» є інформаційним еквайром в НСМЕП. Цей статус компанія отримала у відповідності до рішення Ради Платіжної організації Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) №202 від 23.11.2012 р.

Інформаційний еквайр, відповідно до технології збору та зберігання даних, - це учасник НСМЕП з функціями технічної підтримки та інформаційного обслуговування суб’єктів господарювання: забезпечення трансляції даних про операції за допомогою Реєстраторів Розрахункових Операцій (РРО).

Діяльність інформаційного еквайра здійснюється у відповідності до технології збирання та зберігання даних РРО, що затверджена Державною фіскальною службою України та Національним банком України. Статус інформаційного еквайра надається НБУ після отримання висновку щодо відповідності вимогам та правилам роботи.

Див. також[ред.ред. код]

  • РАДІУС — українська мережа банкоматів чисельністю близько 2000 одиниць.
  • АТМоСфера — українська мережа банкоматів чисельністю близько 2000 одиниць.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]