Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа УРАН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Украї́нська науко́во-осві́тня телекомунікаці́йна мере́жа УРАН створена за рішенням Міністерства Освіти України та НАН України при підтримці університетів, інститутів Міністерства освіти та НАН, згідно зі Спільною Постановою Президії Національної Академії наук України і Колегії Міністерства освіти України від 20 червня 1997. В основу створення мережі покладено концепцією, ухвалену міжнародною нарадою «Комп'ютерна мережа закладів вищої освіти і науки України» за участю представників Наукового відділу НАТО (24-26 квітня 1997, м. Київ) та міжнародною конференцією «Комп'ютерні мережі в вищій освіті» (26-28 травня 1997, м. Київ).

Асоціацію користувачів Української науково-остітньої телекомунікаційної мережі «УРАН» («Асоціація УРАН») було перереєстровано в 2006 році на підставі Наказу Міністерства освіти і науки «Про створення Всеукраїнської Асоціації УРАН» від 13 березня 2006 року № 181 та за дозволом Антимонопольного комітету України згідно з Рішенням АМКУ від 5 жовтня 2006 року № 411-р як неприбуткову організацію. Її засновниками стали ЗВО України IV-го рівня акредитації, установи НАН та Академія педагогічних наук України.

Метою створення і діяльності Асоціації є координація дій та об'єднання зусиль Членів Асоціації для сприяння створенню, розвитку та використанню єдиної національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі України, для підвищення рівня освіти та науки, розвитку засад інформаційного суспільства, повноправного входження України в глобальний інформаційний простір і представництва інтересів Членів Асоціації в органах державної влади, а також в українських та міжнародних організаціях.

Експлуатація та подальший розвиток Мережі УРАН здійснюється Асоціацією УРАН згідно із Концепцією Національної програми інформатизації, схваленої Законом України від 4 лютого 1998 р. № 75/98-ВР, та Державною Програмою «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці» на 2006—2010 роки, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2005 року № 1153.

Асоціація є відкритою для нових членів і діє відповідно до Установчого договору.

Діяльність Асоціації є неприбутковою, а розвиток мережевої інфраструктури забезпечується в основному \за рахунок цільового державного фінансування або міжнародних грантів.

У 2007 р. в Лондоні підписано угоду про підключення Мережі УРАН до пан'європейської науково-освітньої мережі GEANT-2.

Члени асоціації[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]