Український кризовий медіа-центр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Український кризовий медіа-центр
UCMC Logo.png
Абревіатура УКМЦ (англ. UCMC)
Тип Неурядова (громадська) організація
Засновано березень 2014 року
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Штаб-квартира Український дім
Розташування Київ (Україна)
Вебсайт uacrisis.org

CMNS: Український кризовий медіа-центр у Вікісховищі

Український кризовий медіа-центр, УКМЦ (англ. Ukraine Crisis Media Center) — громадська організація, яка надає інформацію про події в Україні, виклики та загрози національній безпеці, зокрема у військовій, політичній, економічній, енергетичній, гуманітарній сферах. Є майданчиком для виступів експертів, представників влади, міжнародних організацій та дипломатичного корпусу[1]; надає підтримку представникам ЗМІ, які висвітлюють події в Україні.

Історія[ред. | ред. код]

УКМЦ створений у березні 2014 року зусиллями провідних українських експертів у галузі міжнародних відносин, комунікацій та зв'язків з громадськістю[1] для поширення в Україні та за кордоном інформації про події, пов'язані із анексією Криму РФ. Безпосередніми засновниками закладу є Валерій Чалий, Іванна Клімпуш-Цінцадзе, Наталія Попович, Наталія Ольберт-Синько, Ярина Ключковська, Геннадій Курочка, Василь Мірошніченко, Аліна Фролова, Володимир Дегтярев, Іветта Делікатна, Максим Саваневський, Андрій Загородський. Щоденно задачі перерозподіляються між учасниками центру[2]. Прес-офіс Центру відкрився 5 березня 2014. За перші 8 місяців організація провела 945 брифінгів та 6 подій за кордоном[3][4][5].

Фінансування[ред. | ред. код]

УКМЦ не фінансується жодною політичною силою та є виключно громадським проєктом.

Діяльність УКМЦ можлива завдяки фінансовій підтримці партнерів: Відділу зі зв'язків з громадськістю Посольства США в Україні; Міжнародного фонду «Відродження»; Національного Фонду підтримки демократії (США); Світової Фундації Українців (Канада); Європейського фонду на підтримку демократії; МАТРА (Програма Посольства Нідерландів); агентства Інтерньюз; компанії «Mondelēz International» та інших.

Напрями діяльності[ред. | ред. код]

Прес-центр[ред. | ред. код]

Прес-майданчик УКМЦ, який у рамках своєї статутної діяльності надає можливість громадським активістам, експертам, політикам та представникам влади надати суспільству інформацію про події та процеси, які відбуваються в Україні та довкола неї. За два роки існування у прес-центрі було проведено більше 2500 прес-брифінгів, у яких взяло участь понад 6000 спікерів, серед них: сенатор США Джон Маккейн, Уповноважена Державного департаменту США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд, губернатор Одеської області Міхеіл Саакашвілі, міністр фінансів України Наталія Яресько, українські депутати, міністри та інші посадовці

Департамент по роботі з іноземними аудиторіями[ред. | ред. код]

Департамент по роботі з іноземними аудиторіями має на меті поширення об'єктивної інформації про Україну закордоном та забезпечення присутності українського питання у західному дискурсі. Департамент надає допомогу закордонним журналістам, що висвітлюють події в Україні, готує та поширює власні аналітичні матеріали, перекладає ключові прес-релізи УКМЦ англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською та португальською мовами. Співробітники департаменту співпрацюють із західними академічними та політичними колами для формування позитивного ставлення до України, організовують прес-тури закордонних журналістів в Україну, забезпечують участь представників України у закордонних конференціях та інформують іноземні аудиторії про ситуацію в Україні через різномовні сторінки в соціальних мережах

Департамент по роботі з національними аудиторіями[ред. | ред. код]

Робота спрямована на підтримку інформаційної діяльності в областях України, інтеграцію східних та південних регіонів у загальноукраїнський інформаційний контекст. Організовуються зустрічі із регіональними журналістами, представниками громадських організацій, місцевої влади, активістами та волонтерами, експертами та лідерами думок аби вивчити потреби регіону, визначити теми для спільної роботи, сконцентрувати зусилля на вирішенні завдань конкретного регіону в зазначеній сфері.

 • Газета «Мир в Донбассе» — інформаційний продукт, який був заснований УКМЦ за підтримки Міністерства Закордонних справ Німеччини, як безкоштовний бюлетень з найактуальнішою інформацією для мешканців прифронтових територій Донецької та Луганської областей
 • Пілотний проєкт «Речник мирного життя» — проєкт з організації двостороннього зв'язку з кожним населеним пунктом на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей у форматі скайп-включень[6]

Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру[ред. | ред. код]

Основним поштовхом до виникнення Мистецького напрямку стало бажання змістити акценти висвітлення життя в України у бік мирних, культурних подій. Мистецький напрямок організаційно і інформаційно підтримує українські культурні проєкти, реалізовує ініціативи на базі медіа-лаунжу УКМЦ, розробляє та проводить власні проєкти.

«Культурна дипломатія між регіонами України» — програма УКМЦ, спрямована на побудову діалогу та примирення між мешканцями сходу і заходу України через інструменти сучасного мистецтва. Реалізовані проєкти: виставка Лілії Тєптяєвої та серія майстер-класів «Папір кольоровий», Медіавистава «il Caprese»: листи Коцюбинського з острова Капрі[7], мистецький проєкт «Стіна»: Лев Скоп та творче об'єднання «Кактус»[8], культурно-мистецька резиденція «НАД БОГОМ» — місце культури у процесі декомунізації[9], Воркшоп «ДЕ»: актуалізація публічних просторів та побудова комунікації між громадою та органами місцевого самоврядування[10], фотовиставка Сергія Лойка «Аеропорт» та ін.

Український медіа-центр реформ[11][ред. | ред. код]

Проєкт УКМЦ, який створили у липні 2014 року за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» як платформу для встановлення діалогу між державними установами й експертною спільнотою та громадськістю. Мета — формування спільної позиції щодо напрямків та стратегій реформування. Український медіа-центр реформ також виконує функції адвокації та популяризації реформ шляхом підготовки та поширення усіх видів інформаційних продуктів, а також проведення заходів, що сприяють формуванню громадської думки та розумінню перебігу реформ.

Основні напрями діяльності Українського медіа-центру реформ[ред. | ред. код]

 • Взаємодія з експертами та громадськими активістами
 • Взаємодія з центральними органами виконавчої влади та їх прес-службами
 • Проведення експертних та громадських обговорень, публічних дискусій, круглих столів, що стосуються стратегій та процесу впровадження реформ,
 • Підготовка інформаційних продуктів для поширення серед ЗМІ та у мережі Інтернет
 • Підтримка зв'язків зі ЗМІ
 • Організація заходів для представників ЗМІ у Києві та регіонах
 • Проведення роз'яснювальної роботи щодо перебігу реформ з представникам ЗМІ, надання експертних коментарів
 • Популяризація реформ в соціальних мережах
 • Моніторинг і аналіз висвітлення теми реформ у ЗМІ та соціальних мереж
 • Підтримка спецпроєктів, що висвітлюють хід реформ, у ЗМІ

«Комунікація енергетичної реформи»[ред. | ред. код]

Окремий напрямок діяльності Українського медіа-центру реформ, який у 2015 році здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. Мета — роз'яснення реформи енергетичного сектору, залучення громадськості до публічних дискусій з представниками влади.

Реформа державних комунікацій[12][ред. | ред. код]

Проєкт УКМЦ, метою якого є сприяння сталій, системній та ефективній комунікації органів влади завдяки координації та синхронізації інформації та стратегічному плануванню і аналізу. Проєкт існує завдяки фінансовій підтримці Посольства США в Україні.

Інше[ред. | ред. код]

Центр створив сайт Ukraine Under Attack [Архівовано 7 березня 2022 у Wayback Machine.], метою якого є збір перевіреної інформації про російську агресію в Криму та на Донбасі. Сайт було презентовано 25 березня 2015; він доступний українською та англійською мовами[13].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Баровська А. Інституційне забезпечення державної комунікативної політики: досвід країн Європи (аналітична доповідь). — Київ : Національний інститут стратегічних досліджень, 2014. — С. 31.
 2. Активисты создали Украинский кризисный медиа-центр. MMR. Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 19 липня 2017. 
 3. Рінгіс А. (12.12.2014). Однією мовою зі світом. Як працює волонтерське "Міністерство інформації". Українська правда. Архів оригіналу за 21.05.2016. Процитовано 22.05.2016. 
 4. Терещук В.І. Роль Інтернету у процесах трансформації дипломатичної діяльності держави: досвід США та виклики для України // Міжнародні відносини. Серія: Політичні науки. — 2015. — № 6 (28 червня). — С. 1–14. (Опис [Архівовано 22 травня 2016 у Wayback Machine.])
 5. Український кризовий медіа-центр інформуватиме світ про події в державі. Укрінформ. 05.03.2014. Архів оригіналу за 08.04.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 6. Проект «Речник мирного життя» УКМЦ: Група цивільно-військового співробітництва ЗСУ допомагає населенню на Донеччині. Міністерство оборони України. 27.11.2015. Архів оригіналу за 08.04.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 7. Ведущий радио «Аристократы» сыграл в медиаспектакле про любовницу и Капри (ФОТО). dusia.telekritika.ua. 15.06.2016. Архів оригіналу за 22.05.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 8. Руських С. (22.07.2015). «Не буває атеїстів під вогнем в окопах». День. Архів оригіналу за 22.05.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 9. Балашова О. (21.09.2015). Анатомия резиденций: как изменить маленький город за 9 лет. Українська правда. Життя. Архів оригіналу за 22.05.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 10. Що стоятиме на місці пам'ятника Леніна? Відповідь можуть знати художники!. Громадське радіо. 04.11.2015. Архів оригіналу за 22.05.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 11. Український медіа-центр реформ посилить якість діалогу влади з суспільством – Дмитро Шимків | Фонд підтримки реформ в Україні. fsr.org.ua. Архів оригіналу за 22.05.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 12. Попович Н. (16.02.2016). Реформа державних комунікацій: від кризи до взаємодії. Українська правда. Архів оригіналу за 22.05.2016. Процитовано 08.04.2016. 
 13. Український кризовий медіа-центр запустив сайт про російську агресію в Україні. Український тиждень. 25.03.2015. Архів оригіналу за 22.05.2016. Процитовано 22.05.2016. 

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]