Український інститут інтелектуальної власності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Український інститут інтелектуальної власності (також відомий як «Укрпатент») — державне підприємство, що входить до структури Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в Україні і відповідає за проведення формальної та кваліфікаційної експертизи заявок на об'єкти промислової власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, топографії інтегральних мікросхем та зазначення походження товарів) на відповідність умовам надання правової охорони, виносить рішення щодо видачі охоронних документів, забезпечує здійснення державної реєстрації об'єктів промислової власності та офіційної публікації відомостей про них.

Генеральний директор — А.В. Кудін

Співвідношення повноважень[ред. | ред. код]

Попри те, що Державний департамент інтелектуальної власності формально видає правопідтверджуючі документи на об'єкти промислової власності та виступає офіційною установою для цілей міжнародного співробітництва, фактично більшість функцій департаменту щодо реєстрації, обліку та захисту об'єктів промислової власності здійснює Укрпатент.

Періодичне видання[ред. | ред. код]

Бюлетень «Промислова власність» — періодичне видання Українського інституту інтелектуальної власності. Періодичність видання визначається обсягом інформації, яка надходить для друку. Спостерігається збільшення частоти видання бюлетня — так з 1993 р. по 2001 р. — він виходив з частотою 3-11 номерів на рік, починаючи з 2002 року — 12 чисел на рік у двох книгах, з весни 2007 року частота виходу бюлетня знову зросла — бюлетень видається 2 рази на місяць у двох книгах.

Бюлетень містить відомості про заявки на винаходи, які прийняті до розгляду, про видачу патентів України на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, реєстрацію топографій інтегральних мікросхем, видачу свідоцтв України на знаки для товарів і послуг, знаки, зареєстровані відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та/або Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, яким надана охорона в Україні, заявки на реєстрацію кваліфікованих зазначень та їх реєстрацію.

Крім того, друкуються міжнародні класифікації об'єктів промислової власності у перекладі українською мовою:

  • «Міжнародна класифікація промислових зразків (Локарнська класифікація)».
  • «Міжнародна патентна класифікація. Дев'ята редакція (2009). Базовий рівень».
  • «Загальна інформація стосовно восьмої редакції Міжнародної патентної класифікації (МПК)».
  • "Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (Ніццька класифікація).

Відділення інновацій[ред. | ред. код]

  • Відділення інновацій — підрозділ, до головних завдань якого віднесено надання патентно-інформаційних і консультаційних послуг у сфері інтелектуальної власності, здійснення науково-технічної діяльності та інших дій щодо надання правової охорони об'єктам інтелектуальної власності. Заснований у травні 2001 року як «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг». До 20 серпня 2015 р. був філією Державного підприємства «Український інститут промислової власності», після чого припинив свою діяльність. На базі центру було створено Відділення інновацій.

Головні завдання та перелік основних послуг відділення інновацій[ред. | ред. код]

  •  підготовка та подання на реєстрацію заявок для отримання охоронних документів на об'єкти права промислової власності, у тому числі: винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, зазначення походження товарів, топографії інтегральних мікросхем;
  •  підготовка документів для реєстрації об'єктів авторського права;
  • усі види патентного пошуку інформації (тематичний, іменний тощо);
  • підготовка та розміщення інформації про об'єкт промислової власності на сайті Інтернет-біржі промислової власності, з можливістю подальшого пошуку джерел інвестування.

Попередники[ред. | ред. код]

Серед підприємств, правонаступником яких став Укрпатент, було Державне підприємство «Інтелзахист», що було створене з метою організації і забезпечення ведення Єдиного реєстру одержувачів контрольних марок для маркування примірників аудіовізуальних творів та фонограм, забезпечення процесу видачі контрольних марок для маркування примірників аудіовізуальних творів та фонограм, запровадження заходів з легалізації комп'ютерних програм і правомірного їх використання, ведення реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення.[1] ДП «Інтелзахист» було створене 14.08.2002, рішення про припинення було прийняте 15.12.2016.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]