Українсько-литовські відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українсько-литовські відносини
Lithuania Ukraine Locator.png
Литва
Литва
Україна
Україна

Україно-литовські відносини — міжнародні відносини між Україною і Литвою. Україна має амбасаду у Вільнюсі і 3 консульства — в Клайпеді, Шальчинінкаї і Висагінасі. Литовська амбасада знаходиться в Києві, а генеральне консульство — у Львові.

Історія[ред. | ред. код]

Президент України Петро Порошенко та Президент Литви Даля Грибаускайте під час заходів у Києві, 12 грудня 2016

У XIV-XV століттях центральні українські князівства увійшли до складу Великого князівства Литовського. Протягом 1569—1795 років Литва і Польща знаходилися у складі однієї спільної держави — Речі Посполитої, у складі якої також перебували і українські землі[1]. Обидві країни до 1918 року знаходилися у складі Російської імперії, до 1991 року — у складі СРСР.

Українські та литовські національні рухи починаючи з 1906 року співпрацювали в рамках Союзу автономістів, Союзу народів, Ліги інородницьких народів, АБН та інших об’єднань. Міжвоєнна Литовська республіка надавала підтримку ОУН, вважаючи її союзником у боротьбі з Польщею.

В листопаді 2009 року було підписано низку україно-литовських угод, що включали взаємне визнання дипломів і кооперацію в збереженні культурної спадщини, крім того, Литва пообіцяла підтримку Україні в набутті членства у ЄС[2][3].

Діаспори[ред. | ред. код]

В Литві мешкає приблизно 44 000 українців, а в Україні мешкає приблизно 11 000 литовців.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]