Українсько-ліхтенштейнські відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українсько-ліхтенштейнські відносини
Liechtenstein Ukraine Locator.svg
Ліхтенштейн
Ліхтенштейн
Україна
Україна


Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман із Спадкоємним принцом Ліхтенштейну Алоїзом (2018)

Українсько-ліхтенштейнські відносини — це двосторонні відносини між Україною та Ліхтенштейном у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури тощо. Дипломатичні відносини України з Ліхтенштейном встановлено 6 лютого 1992 року.

Перша зустріч лідерів держав[ред. | ред. код]

Президент України Петро Порошенко з Наслідним принцом Алоїзом Ліхтенштейнським

Вперше лідери двох держав Президент Петро Порошенко та Наслідний принц Алоїз Ліхтенштейнський зустрілись 17 січня 2017 року в рамках Всесвітнього економічного форуму, де Президент України Петро Порошенко подякував за принципову позицію Ліхтенштейну в реагуванні на порушення Росією територіальної цілісності України, приєднання до санкцій ЄС, підтримку відповідних резолюцій у рамках ООН.

На цій зустрічі відзначено активну участь Ліхтенштейну в подоланні гуманітарних наслідків війни з Росією, фінансову участь у будівництві захисного саркофагу над 4 енергоблоком ЧАЕС, а також у підтримці реформ в Україні.

Петро Порошенко висловився з цього приводу так:

Це історична зустріч у відносинах між нашими державами, оскільки до цього не було контактів на найвищому рівні. Це має стати стимулом для активізації двосторонніх відносин.

Сторони також обговорили шляхи активізації торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між країнами.

Наслідний принц повідомив, що його країна запровадить безвізовий режим для українських громадян одразу після аналогічного рішення Європейського Союзу[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]