Українсько-малайзійські відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
двосторонні відносини[d]
Українсько-малайзійські відносини
Malaysia–Ukraine relations
Malaysia Ukraine Locator.svg
Малайзія
Малайзія
Україна
Україна
Категорія:Українсько-малайзійські відносини

Українсько-малайзійські відносини — відносини між Україною і Малайзією. Малайзія має своє посольство в Києві.[1] Україна має своє посольство в Куала-Лумпурі.[2][3]

Історія[ред. | ред. код]

Дипломатичні відносини між двома країнами були започатковані 3 березня 1992 року, Малайзія була одною з перших держав, які визнали незалежність України[3][4]. В 2003 році, Малайзійський прем'єр-міністр Махатхір Мохамад відвідав Україну з офіційним візитом, під час президентства Леоніда Кучми[3] Після цього візиту відносини між державами були зосереджені в секторах економіки, науки, військово-технічних питаннях і гуманітарних аспектах[3].

Крім того, відбулося два візити на рівні Міністрів закордонних справ: у квітні 1998 року Малайзію відвідав Г.Й.Удовенко, а в грудні 2002 року в Україні побував Сайед Хамід Албар.

5 грудня 2011 року, під час Міжнародної конференції з питань Афганістану (м. Бонн, ФРН) відбулась зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Малайзії А.Аманом[5].

В серпні 2016 р. в Малайзії з офіційним візитом перебував Президент України П.О.Порошенко.

Відносини в освітній галузі[ред. | ред. код]

Малайзія підписала Меморандум про взаєморозуміння з трьома університетами в Україні.

Відносини в торгівлі[ред. | ред. код]

В 2012 році експорт з України в Малайзію (приблизно 236,6 млн дол.) складався з хімічних і органічних добрив і соняшникової олії. Експорт Малайзії в Україну (приблизно 125,7 молн дол.) складався з пальмової олії, електричних машин і устаткування, відео- і аудіотехніки, каучуку, котлів, промислового обладнання і техніки, меблів, пластика і виробів з пластмасси, какао, мила та інших мийних засобів[6].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Official Website of Embassy of Malaysia, Kiev. Ministry of Foreign Affairs, Malaysia. Процитовано 9 January 2014. 
  2. Ukraine in Malaysia. Embassy of Ukraine in Malaysia. Процитовано 9 January 2014. 
  3. а б в г Bilateral relationship. Embassy of Ukraine in Malaysia. Процитовано 9 January 2014. 
  4. Ambassador of Malaysia: Malaysia is ready for strengthening relations with Ukraine in many issues. Interfax-Ukraine. 2 December 2011. Процитовано 9 January 2014. 
  5. Політичні відносини між Україною та Малайзією
  6. Trade and economic relations between Ukraine and Malaysia. Embassy of Ukraine in Malaysia. Процитовано 9 January 2014.